Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Сельхозпроизводство в Украине в 2015г сократилось на 4,8% - Госстат
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Ринок Інтернет-реклами зріс за півроку на 37%
Yahoo, Facebook і Google судяться з Агентством нацбезпеки США
На Херсонщині на хабарі у 80 тисяч "погорів" голова сільради
МВС припинило розслідування "мутних" тендерів "Укртрансгазу" на 2,5 мільярда
За 6 місяців поточного року виявлено близько 2 тисяч випадків шахрайства в мережі Інтернет, що майже стільки ж, як було зафіксовано за весь 2012 рік.
Про це в одній з програм на телеканалі Tonis сказав начальник відділу по боротьбі зі злочинами у сфері електронної комерції Управління по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України Олег Заворотний, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
За його словами, найбільш актуальні в Україні дві шахрайські схеми: продаж товарів через мережу з 100% передоплатою і не надання таких послуг, а також фінансові піраміди.
"Піраміди - найбільш соціально небезпечний вид шахрайства, оскільки він пов'язаний з великою кількістю потерпілих і зі значними сумами збитків", - сказав Заворотний.
Він додав, що за статистикою, вкладникам повертається до 40% коштів, хоча кожен постраждалий сподівається на повернення 100%.
При цьому представник МВС наголосив, що в Україні все ще немає закону, що забороняє діяльність фінансових пірамід.
"Це майнові злочини. І відсутність заяви від потерпілого не дозволяє почати кримінальне провадження. Тобто справа відкривається тільки після звернень постраждалих до міліції, вже після того, як піраміда розвалилася", - пояснив він.
Тим не менше, за його словами, у правоохоронців є ефективні механізми протидії інтернет-шахрайству.
"У червні поточного року МВС проводило операцію під умовною назвою "Трікстер", тобто - шахрай в мережі. Вона показала, що активізація зусиль, спрямованих безпосередньо на протидію такому виду шахрайства, приносить свої плоди", - сказав Заворотний.
За його словами, за місяць було зареєстровано 593 заяви за фактом вчинення шахрайства і встановлено 112 осіб-злочинців, які їх здійснювали.
На думку Заворотного, поки в країні розробляється відповідна законодавча база, безпека Інтернет-користувачів значною мірою залежить від них самих.
Він застеріг як уникнути шахрайства: "Повинні насторожувати відсутність на сайті фактичної адреси розміщення суб'єкта господарської діяльності, вимоги надати за товар або послугу 100% передоплату з використанням небанківських платіжних систем, занижена вартість товарів, а також використання соціальних мереж для їх продажу".
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.