Іпотечні кредити для населення можуть подешевшати - ДІУ

Глава правління Державної іпотечної установи (ДІУ) Валентин Рибачук вважає, що іпотечні кредити для населення можуть подешевшати на 1-1,5%.

Про це пише газета "Вєсті".

Як зазначає видання, ДІУ залучає грошові ресурси за допомогою розміщення облігацій з держгарантією, а потім рефінансує уповноважені банки для надання іпотечних кредитів.

Таким чином, ставка рефінансування залежить від вартості ресурсів, залучених на ринку цінних паперів, пише видання.

"Якщо буде знижуватися вартість ресурсів, то стане скорочуватися і відсоток рефінансування. Наприклад, наше минуле розміщення відбулося під 14,3% річних, що дозволило нам опустити ставку з 18% до 15,3% річних", - сказала з цього представниця ДІУ Ганна Волобуєва.

Як пише видання, фінансисти прогнозують скорочення ставки для банків до 13,5% річних. "Зазвичай облігації іпотечної установи розміщують в тому ж коридорі, що і держоблігації внутрішньої держпозики, з якими працює Мінфін", - пояснив з цього приводу начальник казначейства одного з київських банків.

За його словами, оскільки банки викуповували останні випуски ОВДП під 12-14 % річних, то й ДІУ може розраховувати на гривню в середньому під 13% річних.

"В підсумку установа зможе опустити свої відсотки для банків на 1-1,5% річних, і на ті ж 1-1,5% знизять ставки для населення кредитори", - зазначив експерт.

При цьому він наголосив, що зменшення ставок торкнеться лише нових іпотек, а не раніше наданих позик.

Як пише видання, фінансисти, що видають іпотечні кредити за програмою ДІУ, обіцяють знизити іпотечні відсотки практично відразу після перегляду ставок іпотечною установою.

Однак, вони додають, що слід враховувати, що отримуючи ресурси ДІУ, банки додають до цього свої 2-3% річних.

Тому зниження ставки ДІУ на 1-1,5% дозволить зменшити відсотки за іпотекою всього до 16-17%.

"От коли ми отримували від іпотечної установи ресурси під 11% - могли кредитувати населення під 14 % річних", - зазначає керівник одного з банків.

Як зазначає видання, щоб сім'я з сукупним доходом в 10 тисяч гривень могла собі дозволити іпотеку, то її ставка не повинна перевищувати 11% річних при ануїтетному графіку погашення, або 12% річних при терміні іпотеки в 30 років.

Видання додає, що цього року за програмою ДІУ населенню було видано лише 390 іпотечних кредитів при плані в 4 тисячі позик.

Як повідомлялось раніше, уряд готує нову програму кредитування житла через цільові депозити.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 травня 2020, 2:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.