Росспоживнагляд продовжує перевірки - на черзі Литва і Грузія

Росспоживнагляд посилює контроль за якістю та безпекою молочної продукції з Литви, а також займеться перевіркою якості продукції грузинських компаній.

Про це повідомляє УНН з посиланням на заяву керівника Росспоживнагляду Геннадія Онищенка.

Російська Федерація "посилює контроль на внутрішньому ринку за якістю та безпекою молочної продукції, що надходить до Росії з Литви", заявив Онищенко сьогодні.

В той же час, як повідомляють грузинські ЗМІ, група з шести експертів Росспоживнагляду прибуде в понеділок, 16 вересня в Тбілісі для перевірки якості продукції грузинських компаній, зацікавлених у російському ринку.

"Після двох перших інспекцій на початку року Москва зняла ембарго, введене в 2006 році. І Грузія вже поставила більше 15 мільйонів пляшок мінеральної води і близько 8 мільйонів пляшок вина. Тепер на черзі - грузинське пиво", - йдеться в повідомленні.

Росспоживнагляд має намір перевірити якість продукції більше 20 грузинських компаній, що виробляють алкоголь і мінеральні води.

Як відомо, в останній час Росспоживнагляд активізував свою роботу з перевірки якості продукції, яка надходить з сусідніх країн.

Першою під "удар" потрапила продукція української компанії Roshen, яку Росспоживнагляд заборонив ввозити в Росію 29 липня.

Пізніше російська санітарна служба висловила претензії до білоруського молока.

А тим часом служба ветеринарного і фітосанітарного контролю Росії ввела посилений контроль м'яса з Польщі.

10 вересня, Росія заборонила поставки вина з Молдови через претензії до якості, на що румунський євродепутат Моніка Маковей назвала Росспоживнагляд "російським міністерством війни".

Крім того, відомство Онищенка заявило про можливу заборону фруктів з Молдови.

Як відомо, Україна, Молдова, Вірменія, Грузія і Азербайджан (обмежено також Білорусь) є учасниками програми Східного партнерства ЄС.

На саміті Східного партнерства в литовському Вільнюсі в листопаді цього року Україна і Молдова планують підписати Угоду про асоціацію і ЗВТ з ЄС, а Грузія і Вірменія планують парафувати угоди про асоціацію.

Однак, нещодавно стало відомо, що Вірменія увійде до Митного союзу.

Польща і Литва, як відомо, є активними промоторами входження України до ЄС, в той час як Румунія активно підтримує євроінтеграцію Молдови.

На цьому тижні Європарламент прийняв резолюцію, яка засуджує тиск Росії на сусідні країни, що ведуть політику євроінтеграції.

Як повідомлялось, Онищенко порадив країнам ЄС купляти заборонену його відомством продукцію з Молдови й України.Коментарі

Додати коментар


асма

Пил давеча в России водку - гадость редкая - Онищенко раззуй глаза

ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 10:20

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.