Жеваго купив великого трейдера, що торгує сировиною

Мільярдер Костянтин Жеваго купив великого трейдера по торгівлі сировинними товарами у всьому світу - компанію VA Intertrading, намагаючись таким чином диверсифікувати свій бізнес і отримати доступ до нових ринків.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Нещодавно австрійська Voestalpine - крупний виробник сталі у світі і люксембурзька Calexco Sarl підприємця Костянтина Жеваго підписали договір купівлі-продажу 38,5% частки в VA Intertrading.

"Процес продажу завершився успішно. Ціна становить кілька десятків мільйонів євро", - зазначили в австрійській компанії.

Згідно з умовами операції, після її схвалення антимонопольними органами структура Костянтина Жеваго стане власником 30% частки VA Intertrading відразу, а решта 8,5% отримає протягом трьох років.

Як пише видання, VA Intertrading - великий трейдер, що спеціалізується в основному на торгівлі сировинними товарами по всьому світу. Компанія заснована в 1978 році як "дочка" Voestalpine для проведення компенсаційних угод в інтересах групи.

З 1995 року компанія стала самостійним торговцем на металургійному, агропромисловому, хімічному і фармацевтичному ринках.

У 2012 році виручка VA Intertrading становила 1,3 мільярда євро.

Іншими акціонерами трейдера крім Жеваго є Bank Austria - 5,5%, 4% - Erste Bank, 13,375% - Raiffeisen Landesbank, 13,5 % - Crossvision Ltd, 25,125 % - менеджмент.

"Чи будуть інші власники VA Intertrading виходити з бізнесу, як це зробила Voestalpine, невідомо", - зазначає видання.

В Україні VA Intertrading контролює компанію "Новолог", яка працює в Одеському морському торговому порту.

Як зазначає видання, українського підприємця і Voestalpine пов'язують давні партнерські відносини. Зокрема, гірничорудна компанія Жеваго Ferrexpo протягом багатьох років є крупним постачальником залізорудної сировини для металургійних підприємств Voestalpine.

У 2010 році сторони уклали десятирічний контракт на щорічну поставку 3 мільйонів тонн окатишів.

VA Intertrading для Костянтина Жеваго - це спосіб диверсифікувати його існуючий бізнес, вважає директор з інвестицій ІК Concorde Capital Андрій Герус.

"На сьогоднішній день Ferrexpo експортує свою продукцію в основному через порт "Південний", а тепер отримає можливість робити це через Одеський порт", - відзначає він. Крім того, на думку експерта, VA Intertrading дозволить розширити для підприємця лінійку експортних товарів та "отримати зв'язки з клієнтами по всьому світу, які напрацьовувалися десятиліттями".

Джерело видання, близьке до VA Intertrading, в свою чергу зазначає, що прихід Жеваго в компанію може істотно поміняти її стратегію розвитку. Джерело відзначає практично повну відсутність інвестицій у розвиток компанії в останні роки.

"Можливо, з приходом Костянтина Жеваго ситуація зміниться", - сказав співрозмовник видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 січня 2021, 18:03

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.