В порядку денному ВРУ - приватизація "Нафтогазу", але розглядатись не буде - Рибак

До порядку денного пленарних засідань Верховної Ради на цьому тижні (17-20 вересня) включено питання приватизації "Нафтогазу" і оренди ГТС України, однак спікер парламенту зазначив, що це питання розглядатись не буде.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Як зазначається, урядовий законопроект про приватизацію НАК "Нафтогаз України" (№2937), який був внесений до парламенту 25 квітня цього року, включений до порядку денного для розгляду депутатами в четвер.

Ним передбачено зняття заборони на приватизацію "Нафтогазу" та його дочірніх підприємств, які здійснюють транспортування газу магістральними трубопроводами та зберігання його у підземних сховищах.

Як відомо, в цьому напрямку працює "дочка" "Нафтогазу" - "Укртрансгаз".

Також цим законопроектом уряд пропонує дозволити оренду об'єктів української ГТС.

Однак, на погоджувальній раді сьогодні глава парламенту Володимир Рибак зазначив, що Рада не буде розглядати цього законопроекту, оскільки його не розглянув ще профільний комітет.

Адже згідно Регламенту ВРУ, щоб законопроект розглядався на сесії парламенту, його спочатку повинен більшістю голосів затвердити профільний комітет.

Як відомо, раніше президент Віктор Янукович заявляв, що Україна розглядає можливість передачі газотранспортної системи України в оренду, щоб залучити необхідну коштів для її модернізації.

Українські власті раніше заявляли, що вважають оптимальним створення тристороннього консорціуму з паритетною участю української, російської і європейської сторін.

Відомо, що Росія виявляє особливий інтерес до придбання частки в українській ГТС.

В той же час "Реальна економіка" повідомляла, що Німеччина зацікавлена в модернізації ГТС України.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 серпня 2020, 11:20

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.