Газ в Україні став політичною технологією - експерт

Враховуючи заяви України про бажання знизити імпорт російського газу та у той же час плани "Нафтогазу України" щодо інвестування у газифікацію 7,8 мільярда гривень, можна казати про те, що газ у державі став політичною технологією.

Таку думку висловив голова Комітету енергетичної незалежності Україні, експерт з енергетичних питань Іван Надєїн, повідомляє прес-служба Комітету.

"Такий висновок можна зробити після оприлюднення планів НАК "Нафтогазу України інвестувати у 2012 році у газифікацію 7,8 мільярда гривень", - сказав він.

Враховуючи той факт, що Україна офіційно заявила про бажання знизити імпорт російського газу до 27 мільярдів кубометрів, економічних обґрунтувань для значного збільшення інвестицій в газифікацію немає, зазначає Надєїн.

"Україна забезпечує себе власним газом лише на 35%, решта - імпорт. Природно, в ситуації, коли газ дорогий, було прийнято рішення замінити його іншими видами палива, насамперед тими, які видобуваються в Україні", - заявив експерт.

Майбутні парламентські вибори, мабуть, вплинули на зміну курсу в енергетичній політиці, додав він.

"І тепер, замість того, щоб інвестувати у власний газовидобуток, ми направимо майже мільярд доларів на збільшення споживання імпортних енергоносіїв", - зауважив експерт.

Більше того, у 2012 році в буріння нових газових свердловин "Укргазвидобування" планує інвестувати близько 2 мільярдів гривень, додав він.

"В Україні газ давно став політичною технологією. Щорічно на газифікацію виділяється 1,5-2 мільярди гривень. І це не стільки спосіб забезпечити комфорт людям, скільки спроба заробити політичні дивіденди і виграти конкуренцію у політичних опонентів", - каже Надєїн.

Як відомо, у 2012 році НАК "Нафтогаз України" планує побудувати 1 789 об'єктів для газифікації за 7,8 мільярда гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 15 серпня 2020, 22:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.