Рада зекономить Фірташу і Коломойському мільярди гривень - ЗМІ

Ігорю Коломойському та Дмитру Фірташу вдалося через парламент отримати податкові пільги на 3,6 мільярда гривень для контрольованих ними державних підприємств.

Про це пише "Економічна правда".

Так, у січні 2012 року набрав чинності законопроект, яким були проіндексовані всі податки та збори, включаючи акцизи на пальне.

Цей закон виявився занадто лояльним до видобуваючих компаній, зазначає видання. Ренту на видобуток нафти,як планувалося, раніше, так і не підвищили.

Ставка рентної плати не була проіндексована на 11,3% до 2 383,89 гривні за тонну, і залишилася на рівні 2011 року, тоді як ціни на нафту зросли за 2011 рік майже на 40%

Окрім того, бонусом видобуваючих компаній стали зміни у розрахунку складовії формули ренти - так званому коригуючому коефіцієнті.

Коригуючий коефіціент щомісячно обчислюється Міністерством економічного розвитку і торгівлі, і являє собою дріб: коригуючий коефіцієнт = середньомісячна ціна на нафту на Лондонській біржі/базова ціна

Базова ціна береться з Податкового кодексу, де вона закріплюється щороку.

З моменту запровадження коефіцієнту у 2007 році, базова ціна дорівнювала 560 гривень, але депутати змінили це значення на 100 доларів.

Це призвело до різкого зниження коригуючого коефіцієнту в перші два місяці 2012 року, і ,як наслідок, - до зменшення розмірів відрахувань до бюджету, пише видання.

Як відомо, ”Укрнафта” продає на Кременчуцький НПЗ, що контролюється групою ”Приват” - тобто Коломойським. А ДК ”Укргазвидобування” переробляє сировину на Шебелінському ГПЗ, діяльність самої ДК входить до сфери інтересів пана Фірташа.

Тобто, дві найбільші видобувні компанії та виробники нафтопродуктів отримують податковий дисконт. Але власникам автомобілів вони продають паливо за звичайною ціною, це створює для них великий прибуток, зазначає автор статті.

Якщо припустити, що обсяги видобутку державних ПАТ "Укрнафта" та ДК "Укргазвидобування" залишаться на рівні 2011 року - 2 269 тисяч тонн та 685,3 тисячі тонн, а в середньому за рік коригуючий коефіцієнт становитиме 1,147 - як за перші два місяці 2012 року - то вони сплатять до бюджету 1,7 мільярда гривень та 5,6 мільярда гривень.

Якби ставки рентної плати були проіндексовані до 2 383,89 гривні за тонну, а коригуючий коефіцієнт залишився би на рівні 2011 року - середнє значення 1,55 - то платежі двох компаній сумарно збільшились би на 3,6 мільярда гривень, зазначає видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 22 жовтня 2020, 6:14

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.