Японці запасаються рідкісною нафтою

Японія скуповує рідкісні види нафти.

Duri, Cabinda і Su Tu Den - назва сортів нафти з Індонезії, Анголи та В'єтнаму, які поки мало відомі, але можуть стати потенційними конкурентами Brent і визначити зростання цін на нафту найближчим часом, повідомляє "Финмаркет" з посиланням на The Financial Times.

За своїми характеристиками азіатська нафта - в'язка з невеликою кількістю домішок, саме така користується популярністю на ринках.

Зараз попит на неї визначає Японія, якій потрібно заповнити нестачу електроенергії після аварії на АЕС Фукусіма і кризи в атомній галузі.

Японці скуповують нафту і, не переробляючи її, спалюють на своїх теплових станціях - саме тому їм підходить лише певні сорти, частка яких на ринку незначна.

Японія імпортує стільки ж нафти, скільки її видобуває Катар. Попит країни на рідкісну нафту провокує зростання ціни - наприклад, ангольська Cabinda коштує на 1,5 долара більше, ніж нафта марки Brent.

Як відомо, триваюче зростання цін на нафту є більшою загрозою для глобального економічного зростання і стабільності фінансових ринків, ніж боргові проблеми Греції.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 грудня 2020, 9:15

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.