Україна отримає 10-річний перехідний період для впровадження стандартів ЄС

Уряд створить робочу групу на чолі з віце-прем'єр-міністром Юрієм Бойком для аналізу роботи економіки України під час 10-річного перехідного періоду після підписання угоди про асоціацію і ЗВТ з ЄС.

Про це в ході засідання уряду сьогодні сказав прем'єр-міністр Микола Азаров, повідомляє прес-служба уряду.

"Чи є на цьому шляху ризики? Безумовно, є, і ми їх знаємо. Ніхто не каже, що перетворення, в першу чергу економічні, будуть простими", - зауважив прем’єр.

Разом з тим, Азаров наголосив, що уряд зосередив головну свою увагу саме на ризиках, "тому що наше завдання - разом з вітчизняними промисловцями і підприємствами заздалегідь створити механізми попередження та компенсації таких ризиків".

Головний ризик після підписання угоди з ЄС на думку прем’єра полягає у тому, що для модернізації економіки потрібні величезні ресурси і час.

"Наприклад, щоб зберегти українську автомобільну промисловість, ми маємо за 3-5 років провести кардинальну модернізацію", - зазначив Азаров.

За словами прем’єра для модернізації є всі необхідні ресурси - великі енергетичні потужності, кваліфіковані робітники, метал тощо, але "потрібне рішуче технологічне переозброєння всього виробничого ланцюга".

Азаров підкреслив, що за умовами договору з ЄС, українська економіка отримала десятирічний перехідний період.

За цей час "вся українська промисловість повинна виконати величезний обсяг робіт щодо запровадження європейських норм і технічних регламентів", а також залучення коштів з метою модернізації виробництва.

"Хто не перебудується за 10 років, той просто не витримає конкуренції", - констатував прем’єр.

Він зауважив, що доручив створити під головуванням віце-прем’єра Юрія Бойка Міжвідомчу робочу групу високого рівня з представників роботодавців, промислових асоціацій, галузевих професійних спілок з метою постійного аналізу роботи галузей економіки України в умовах зони вільної торгівлі з ЄС.

"Ми повинні виходити з того, що наші конкурентні переваги, не дешеві, поки що, ресурси, а великий потенціал нашої енергетичної галузі, продуктивне сільське господарство, перспективні науково-технологічні розробки, зокрема, сильні позиції в інформаційно-комунікаційних та біотехнологіях", - зауважив Азаров.

Прем'єр також зауважив, що для контролю за виконанням угоди та її перегляду буде створено Раду асоціації.

Як відомо, на сьогоднішньому засіданні уряд схвалив проект Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС.

Підписання цієї угоди заплановано на кінець листопада цього року в Литві.Коментарі

Додати коментар


Пятак

Думаю, справимся быстрее - с той же ассоциацией вместо прогнозируемых 8-10 лет управились за 2 с небольшим года, поэтому и для введения стандартов ЕС потребуется значительно меньше времени - думаю, максимум через 5 лет Украина получит доступ к полноправному членству в ЕС.

ГОЛОВНЕ на 09 липня 2020, 11:33

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.