Промвиробництво впало через хімію й автопром

Падіння промислового виробництва в серпні цього року на 5,4% порівняно з серпнем 2012 року спричинили, в основному, проблеми в хімпромі, машинобудуванні і автовиробництві.

Про це пише Forbes.

Як зазначає видання, особливо складною була ситуація в хімічній галузі, де в серпні падіння досягло 25% рік до року (у липні - 18,8 %).

Зокрема, виробництво аміаку, впало на 26,4% через низький попит на зовнішніх ринках.

Крім того, продовжується падіння і в машинобудуванні, зокрема, через те, що російські транспортні компанії серйозно скорочують покупку українських вантажних вагонів.

"У результаті в серпні українські вагонобудівні заводи скоротили випуск продукції більш ніж удвічі (-55%)", - зазначає видання.

Автомобілебудування за місяць впало на чверть, а з початку року - на 19,8%. Так, за результатами восьми місяців корпорація "Богдан" скоротила виробництво вдвічі.

В той же час металургія, як зазначає видання, після невеликого вперше за три роки зростання в липні на 1,6%, у серпні знову трохи "просіла" - на 2,4%. При цьому падіння не торкнулось чавуну та сталі, виробництво яких виросло на 10% і 5,7% відповідно (рік до року).

Як прогнозує видання, у вересні ситуація в промисловості може погіршитися. По-перше, через проблеми з російською митницею, які із затримкою відіб’ються на статистиці.

По-друге, через кризу в хімічній галузі. Адже погана зовнішня кон’юнктура призвела до зупинки вже декількох хімпідприємств Group DF Дмитра Фірташа.

Ще одна галузь, яка може "підвести" статистику – металургія, прогнозує видання.Коментарі

Додати коментар


Гелиос

Это все безболезненно наращивается, а вкупе с сумасшедшим ростом экспорта аграрного сектора это позволит сделать задел на следующий год для более оптимистичных прогнозов по росту ВВП и бюджетным поступлениям.

ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 23:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.