Валюту можна буде перевести лише на гривневий рахунок - постанова НБУ

Національний банк України, продовжуючи послідовну політику дедоларизації, змінив правила обігу іноземної валюти на поточних рахунках фізичних осіб, обмеживши її використання для розрахунків та передбачивши, що валютні кошти при здійсненні переказів усередині країни будуть зараховуватися на рахунки одержувачів у гривневому еквіваленті.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна", посилаючись на повідомлення НБУ.

"Громадяни, як і раніше, можуть ... переводити в межах України свої кошти в інвалюті на адресу іншої фізособи, втім, зарахування таких коштів здійснюватиметься адресату на банківський рахунок у національній грошовій одиниці в еквіваленті", - вказується в повідомленні.

У НБУ підкреслили, що зміни стосуються лише операцій всередині країни: режим зарахування на поточні рахунки фізосіб інвалюти, що надходить з-за кордону , поки змін не зазнав.

За даними центрального банку, українці також зможуть вносити готівкові кошти на валютний рахунок іншої фізособи при наявності наданої в установленому порядку довіреності від цієї особи.

Згідно з повідомленням, постанова № 365 зареєстровано Міністерством юстиції і набуває чинності з моменту його опублікування.

Як уточнили в НБУ, публікація постанови запланована на суботу, 21 вересня.

Згідно з повідомленням, постановою № 365 встановлено, що надходження коштів в інвалюті в межах України на поточний рахунок в інвалюті фізособи (резидента або нерезидента) здійснюється шляхом переказу коштів в інвалюті з іншого власного рахунку або шляхом внесення готівкових власником рахунку .

У повідомленні НБУ також вказується, що зусилля влади країни з дедоларизації об'єднують як ринкові, так і окремі адміністративні стимули: останні, зокрема, спрямовані на забезпечення законодавчо визначеного статусу гривні як єдиного законного платіжного засобу в Україні.

Як повідомлялось, золотовалютні резерви Національного банку у серпні скоротились на 4,7%, або на 1,068 мільярда доларів і на 1 вересня становили 21,652 мільярда доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 19:12

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.