Івано-Франківська облрада затвердила проект угоди з компанією Chevron

Депутати Івано-Франківської облради підтримали проект Угоди про розподіл вуглеводнів в межах Олеської ділянки між державою Україна, компанією Chevron та ТОВ "Надра Олеська".

Про це повідомляє "Укрінформ".

Як зазначається, за це рішення проголосували 62 обранці з 78 присутніх у залі.

Фракція "Свобода" у кількості 18 депутатів не взяла участі у голосуванні.

"Свободівці пояснили свою позицію тим, що "обурені фактами брутального тиску та політичного шантажу" напередодні позачергової "сланцевої сесії"", - йдеться в повідомленні.

Не взяв участі у голосуванні й голова облради Василь Скрипничук, пояснивши свою позицію тим, що є "дисциплінованим свободівцем".

Як зазначається, у позачерговій сесії облради взяв участь міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький, який запевнив депутатів, що екологічних ризиків від видобутку сланцевого газу в Україні немає.

Як відомо, американська компанія Chevron стала переможцем конкурсу на розробку Олеського родовища сланцевого газу, що розташоване в межах Львівської та Івано-Франківської області, на початку травня 2012 року.

Підписання угоди про розподіл продукції з цією компанією планувалось ще восени минулого року. Однак, це питання заблокували облради Львівщини й Франківщини.

Як повідомлялося, Івано-Франківська облрада на сесії 20 серпня цього року відмовилася голосувати за проект Угоди про розподіл продукції з Chevron Ukraine B.V. (Нідерланди).

Крім того, народний депутат Ірина Сех з партії "Свобода" заявила, що депутати Львівської облради також "скептичні" щодо цієї угоди.

Відомо, що "Свобода" виступають різко проти видобутку сланцевого газу в Україні.

Додамо, що проект угоди на видобуток сланцевого газу на Юзівській ділянці на сході України компанією Shell був одобрений обласними радами Донецька і Харкова ще в минулому році.

Угоду про розподіл продукції на цій ділянці було підписано 24 січня 2013 року в Давосі між компанією Shell і "Надра Юзівська".

12 вересня, під час візиту прем'єр-міністра Азарова до Нідерландів, було підписано операційну угоду з Shell, яка дозволяє розпочати роботи на Юзівському газовому родовищі.

Міністр енергетики Едуард Ставицький раніше заявляв, що всі питання щодо підписання угоди з компанією Сhevron планується вирішити вже у вересні.

Ставицький також повідомляв, що в 2020 році в Україні може видобуватись 15 мільярдів кубометрів сланцевого газу. Це майже третина газу, який на сьогодні споживає Україна.

Також повідомлялось, що 18 вересня уряд погодив проект угоди про розподіл вуглеводнів у межах Скіфської ділянки на шельфі Чорного моря між Україною і консорціумом на чолі з американською компанією ExxonMobil.Коментарі

Додати коментар


1234

не "одобрений", а "схвалений". я не з свободи

ГОЛОВНЕ на 06 червня 2020, 7:49

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.