Інвестори не проти повернутися на розвинені ринки

Березневе опитування портфельних керуючих, проведене аналітиками Bank of America Merrill Lynch, продемонструвало різке зростання оптимізму інвесторів щодо долі світової економіки.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Так, у анкетуванні взяли участь 278 керівників, під керуванням яких перебували активи на 796 мільярдів доларів.

Згідно з даними опитування, число керуючих, впевнених в тому, що в найближчі 12 місяців темпи економічного зростання прискоряться, на 28% перевищило число тих, хто чекає уповільнення світової економіки.

Місяцем раніше оптимістів було всього на 11% більше, а в січні більшість інвесторів схилялися до думки, що становище в економіці буде погіршуватися.

Зараз велика частина інвесторів очікує підйому інфляції, тоді як місяць тому більша частина опитаних вважала, що інфляція сповільниться.

"Перспектива підвищення цін вказує на те, що центральні банки отримали перемогу у війні з дефляцією", - відзначає глава відділу глобальних стратегічних інвестицій BofA Merrill Lynch Global Research Майкл Хартнетт.

Перспективи зростання економіки в Європі, США та Японії змушують інвесторів переключити увагу з ринків, що розвиваються на розвинені.

Число керуючих, що збільшили в своїх портфелях частку акцій з ринків, що розвиваються, перевищило число тих, хто її скоротив, на 40%.

Результати опитування підтверджують дані Emerging Portfolio Fund Research, згідно з якими якщо в період з січня по лютий всі фонди emerging markets залучали в середньому 2,3 міьярда доларів на тиждень, то в березні цей показник впав нижче 700 мільйонів доларів.

Зниження показника пояснюється побоюваннями уповільнення китайської економіки, після того як китайський уряд знизив прогноз економічного зростання до 7,5%.

Число керуючих, що збільшили інвестиції в Росію, на 24% перевищило число тих, хто їх скорочував. Місяцем раніше оптимістів було тільки на 13% більше, ніж песимістів.

Втім, ця динаміка не стосується України, фондовий ринок якої, зокрема в сегменті акцій, все ще не цікавить нерезидентів.

Як відомо, прямі іноземні інвестиції в Китай скоротилися в лютому в річному обчисленні четвертий раз поспіль.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 грудня 2020, 9:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.