За літо імпортери ввезли в Україну 100 тисяч авто

Очікуючи введення утилізаційного збору, імпорт автомобілів до України в серпні досяг рекордного показника в майже 47 тисяч штук.

Про це повідомляє Міндоходів за підсумками роботи митниць.

"Імпорт автомобілів в Україну протягом літа суттєво збільшився. Аналіз роботи митниць Міністерства доходів і зборів України свідчить, що обсяги ввезення авто зростали постійно, досягнувши максимального значення у серпні", - зазначають в міністерстві.

Як повідомляється, в серпні ввезення автівок майже вдвічі перевищило тогорічні показники, коли було імпортовано всього 26,6 тисяч авто.

"Переважну кількість завезених у серпні транспортних засобів склали нові легкові автомобілі. Їх завезено понад 24,2 тисяч, або більше ніж половина від усіх завезених", - йдеться в повідомленні.

На другому місці за обсягами ввозу опинились вживані вантажівки - майже 19 тисяч одиниць, що вдвічі перевищує імпорт у серпні 2012 року (трохи більше 9,5 тисяч).

В міністерстві зазначають, що загалом за літо в Україну було імпортовано понад 100 тисяч автомобілів загальною вартістю більше 1,2 мільярда доларів.

Літній ажіотаж експерти Міндоходів пов'язують з тим, що дилери посилено готувались до введення з 1 вересня так званого "утилізаційного збору".

Як відомо, 4 липня Верховна Рада прийняла закон "Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів", який набрав чинності 1 вересня 2013 року.

Цей закон покликаний захистити вітчизняного автовиробника шляхом введення додаткових (утилізаційних) зборів з імпортних авто.

Однак, закон поки що не сприяє покращенню кризової ситуації у вітчизняному автопромі. Зокрема, найбільший автозавод - ЗАЗ - цьогоріч скоротить виробництво вдвічі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 вересня 2019, 6:03

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.