Незаконні торговці зброєю з України відмивають гроші в Латвії - ЗМІ

Латвійські банки надають російським і українським торговцям зброєю фінансові послуги з легалізації злочинно здобутих коштів

Про це свідчить доповідь, підготовлена безприбутковою організацією C4ADS, що займається добуванням і аналізом відомостей з питань конфліктів та безпеки, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Автори доповіді Том Уолес і Фарлі Мескіт вказують: у них є докази того , що "Одеською мережею", до якої входять особи і компанії логістики, що відповідають за вивіз з Росії та України зброї від імені урядових продавців, використовуються латвійські банки, відомі або обвинувачені в участі у відмиванні грошей, і що в Панамі зареєстровані компанії, "уповноваженими директорами" яких є латвійські піддані.

C4ADS роз'яснює значення зареєстрованих у Панамі офшорних "фірм - поштових скриньок" для російських і українських незаконних операцій із зброєю, посади директорів у яких найчастіше займають латвійські піддані Ерік Ванагель і Стан Горін, імена яких використовуються для установи "тисяч компаній, відповідальних за широке коло злочинів".

У деяких підприємств, що входять в "Одеську мережу", існують тривалі зв'язки з латвійськими банками, вказують автори доповіді. Найважливішим фактором називається членство Латвії в Євросоюзі, що дозволяє легалізовані тут гроші відправляти до "податкового раю " - Цюріх чи Лондон.

C4ADS особливо відзначає зв'язок з "Одеською мережею" латвійського банку ABLV .

Автори доповіді пишуть , що ABLV причетний до двох великих справ про відмивання грошей.

Крім того, в серпні минулого року антикорупційна організація Global Witness звинуватила банк ABLV в легалізації неповних 30 мільйонів доларів США (16 мільйонів латів), нелегально здобутих в Киргизії.

C4ADS підкреслює , що банк ABLV надає фінансову підтримку міжнародного заходу транспортного сектора "Одеські дні моря" і що його високопосадовці неодноразово виступали на цьому заході з промовами , а також проводили інші конференції , в яких брали активну участь представники "Одеської мережі".

На початку вересня дані дослідження C4ADS із згадкою "Одеської мережі" були озвучені американською The Washington Post.

Як стверджувала американська газета, посилаючись на дані C4ADS, ключовим гравцем мережі є українська судноплавна компанія Kaalbye Group (Одеса ), що має флот з 7 вантажних суден.

За оцінками C4ADS, її судна Ocean Fortune і Ocean Voyage могли бути залучені до доставок в 2012-2013 роках озброєнь з РФ режиму Башара Ассада.

У міжнародній мережі торгівлі зброєю, крім Kaalbye Group, за даними C4ADS, також задіяний український спеціалізований порт "Октябрьск" (Миколаївська обл.), через який здійснюються поставки зброї у тому числі в Судан, ДР Конго, М'янму, Венесуелу, Китай, Анголу і Іран.

У Держслужбі експортного контролю припущення видання про транзит через порт "Октябрьск" в 2012-2013 роках військових вантажів з РФ до Сирії не підтвердили.

"...протягом 2012-2013 років дозвільних документів на транзит товарів військового призначення з РФ через територію нашої держави до Сирії Державною службою експортного контролю не видавалося", - повідомили в Держекспортконтролі.

Як відомо, на імена Стана Горіна та Еріка Ванагельса була також оформлена фіктивна компанія Highway Investment Processing LLP, яка продала "Нафтогазу" бурову вежу за удівчі завищеною ціною.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 11:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.