Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Сельхозпроизводство в Украине в 2015г сократилось на 4,8% - Госстат
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Машинобудування дає щороку більше 10% ВВП - Азаров
Росія зазнає збитків від наявних газових контрактів - Азаров
Україна приречена на співробітництво з країнами МС - Азаров
Бойко про газ: бідні платитимуть менше, багаті більше
В 2014 році ціна російського газу для України буде як зараз - 400 доларів
Підтримання потужностей української газотранспортної системи (ГТС) на рівні 150 мільярдів кубометрів на рік в умовах істотного зниження транзиту дуже невигідне Україні, тому без підтримки з боку транзитера Росії і споживача ЄС Київ може піти на часткову консервацію ГТС.
Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, виступаючи на 10-й Ялтинській щорічній зустрічі в суботу, 21 вересня, повідомляє dt.ua.
"Не може Україна одна поодинці нести такі колосальні витрати. Може, нам законсервувати дві нитки, залишити 50 мільярдів кубометрів? Давайте разом приймати рішення на перспективу", - сказав Азаров.
За словами прем'єра, Україна готова до будь-якого варіанту, але чекає визначеності як від транзитерів, так і від реципієнтів газу для прийняття остаточного рішення.
Азаров нагадав, що Росія щорічно поставляє в Європу приблизно 150 мільярдів кубометрів газу, а українська ГТС після модернізації здатна прокачувати 200 мільярдів кубометрів.
"Але за останній рік наші обсяги прокачування впали майже вдвічі. І ми зараз таку гігантську систему експлуатуємо приблизно на 60% потужності, а це наші витрати. Питання Єврокомісії - а чому ми повинні їх нести поодинці", - зазначив глава уряду.
Азаров нагадав, що Україна приєдналася до Енергетичної хартії, розраховуючи, що буде вирішувати ці питання разом. "Але разом не вийшло", - підкреслив він.
За його словами, ситуація показує, що ЄС бореться за диверсифікацію шляхів постачання газу, дозволяючи появу все нових маршрутів в обхід України. "Але нам з цього яка користь, де взаємність?" - запитав прем'єр.
Як відомо, за підсумками 8 місяців (січень-серпень) 2013 року транзит російського газу в Європу через територію України скоротився на 2% до 53,1 мільярдів кубометрів.
Раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна згодна передати ГТС в оренду для забезпечення необхідних засобів її модернізації, утримання в належному технічному стані та одержання гарантій обсягів транзиту, але при цьому залишиіши її у державній власності .
Українська влада називає оптимальним варіантом створення тристороннього консорціуму з паритетною участю російських і європейських компаній.
Проте Москва наполягає на двосторонньому (Україна-Росія) консорціумі. РФ фактично поставила Україні ультиматум, заявивши, що її участь у консорціумі щодо української ГТС можлива тільки за відмови Києва від енергетичних правил ЄС.
Відомо, що ДП "Укртрансгаз" - це компанія, що займається транспортуванням та зберіганням природного газу на території України. Загальна довжина газопроводів, які експлуатує підприємство, складає 38,6 тисячі кілометрів.
За підсумками 2012 року Україна транспортувала транзитом 84,261 мільярда кубометрів природного газу, що на 19,1% менше обсягів транзиту в 2011 році.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.