Міненерго підготувало рішення, за яким борги "Нафтогазу" зростуть ще більше - експерт

Перетворення ДП "Газ України" в єдиного постачальника теплової енергії для всіх категорій споживачів не вирішить проблем галузі, а тільки перемістить бюджетні борги на плечі "Нафтогазу".

Таку думку висловив експерт Сергій Пінчук на сторінках DT.UA.

На думку експерта розроблений Міністерством енергетики та вугільної промисловості законопроект "Про проведення експерименту у сфері теплопостачання на базі дочірньої компанії "Газ України" не вирішить проблему бюджетної дірки, що утворилася через занижені тарифи на тепло для населення.

Як відомо, за цим проектом пропонується ДК "Газ України" зробити єдиним постачальником теплової енергії.

Передбачається, що підприємство мало би постачати природний газ, отриманий від материнської структури - НАК "Нафтогаз України" підприємствам теплоенергетики, а потім вироблену ними теплову енергію постачати всім категоріям споживачів.

Як йдеться в законопроекті, таке рішення покликаного "стабілізувати фінансове становище підприємств теплоенергетики".

При цьому постачати газ і тепло компанія повинна за "економічно обґрунтованими цінами, які встановлює національна комісія - регулятор у сфері енергетики (НКРЕ)".

Як пише видання, за даними Мінрегіонбуду, станом на 1 серпня поточного року тарифи на тепло для населення в більшості регіонів покривають лише 60-75% від їх фактичної собівартості.

Враховуючи різницю між реальною вартістю теплової енергії і нині діючими тарифами, "Газ України" або ж отримає у кращому випадку невеликі залишки коштів, або ж не отримує взагалі нічого, пише експерт. Тобто, на нього ляжуть всі збитки галузі, підкреслив експерт.

"Виникає питання: звідки "Газ України" візьме кошти на придбання чергової "порції" газу?", - запитує експерт.

За його словами, законопроектом передбачено, що НАК "Нафтогаз України" зобов'язана забезпечити свою дочірню компанію "Газ України" необхідними обсягами природного газу.

"Отже, бюджетна дірка переміщується в бюджет "Нафтогазу", який і так перебуває у надзвичайно складному фінансовому становищі. Таким чином навантаження з держбюджету зняті, а подальша доля "Нафтогазу" - це тема окремого дослідження", - написав Пінчук.

Як повідомлялось, Кабмін доручив Мінфіну при перегляді держбюджету-2013 збільшити витрати на покриття дефіциту НАК "Нафтогаз України" на 10,668 мільярда гривень.

Також повідомлялось, що борг "Нафтогазу" перед державним бюджетом у 2013 році становитимуть 14,1 мільярда гривень.

В той же час заборгованістю підприємств теплокомуненерго перед "Нафтогазом" становить 17,5 мільярда гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 17:50

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.