Блок Меркель виграв вибори

Канцлер Німеччини Анґела Меркель святкує перемогу на вчорашніх парламентських виборах - після публікації попередніх результатів вона заявила, що очолюваний нею блок ХДС/ХСС досяг "супер-результатів".

Про це пише "Німецька хвиля".

За попередними даними майбутній кабінет міністрів формуватиме саме Меркель, адже очолюваний нею блок ХДС/ХСС матиме найбільшу фракцію у Бундестазі, набравши 42% голосів.

Однак, як пише видання, уряд під її керівництвом матиме інший склад, адже Меркель залишилася без "молодшого партнера" у коаліції - лібералів.

За попередніми результатами ВДП, "молодші" партнери ХДС по коаліції, зазнали історичної поразки: вони не подолали 5-відсотковий бар'єр.

При тому, що лише чотири роки тому вони прийшли до влади, набравши рекордні 14% голосів.

"Для лібералів це - глибока криза. А для політичного ландшафту Німеччини - переломний момент. Адже ліберали були безперервно представлені у Бундестазі з моменту проголошення Федеративної Республіки Німеччина 1949 року", - пише видання.

Однак, не виключено навіть, що за остаточними результатами виборів християнським демократам вдасться самотужки отримати більшість, зазначає видання.

Конкурентам Меркель - соціалістам - було не під силу надолужити відставання.

Лідер Соціал-демократичної партії Німеччини Пеер Штайнбрюк визнав попередні результати виборів такими, що не відповідають поставленим СДПН цілям.

"Просто кажучи: ми не досягли бажаного результату. Його можна розглядати явним покращенням у порівнянні з 2009-им роком, але це не той результат, який веде нас до поставленої цілі", - визнав Штайнбрюк.

Християнські демократи виграли, користуючись популярністю своєї лідерки. Вона здобула найбільшу виборчу перемогу за останні два десятиліття!

Поки що Меркель відмовилася давати прогнози щодо варіантів формування урядової коаліції, заявивши, що спочатку слід дочекатися остаточних результатів виборів.

За її словами, про співпрацю з іншими партіями можна буде говорити після понеділка. "Але святкувати можна вже сьогодні, оскільки ми виконали приголомшливу роботу", - додала Меркель, виступаючи перед своїми прихильниками у Берліні.

Вона подякувала усім членам блоку ХДС/ХСС за співпрацю, заявивши, що "ми зробимо все можливе для того, щоб наступні чотири роки стали успішними для Німеччини".

Як зазначає видання, перемогу Меркель забезпечила попередня робота коаліції: у Німеччині найнижчий в Європі рівень безробіття, солідне економічне зростання, відносно низький рівень держборгу.

"І все це без болісних для більшості пересічних німців політичних рішень. Все це сподобалося виборцям. Вони хочуть послідовності, стабільності і безпеки - це саме те, чого вони очікують від Анґели Меркель", - пише видання.

Як зазначається, на папері правляча протягом останніх чотирьох років коаліція була консервативною, але на практиці вона нерідко проводила політику соціал-демократів, а подекуди навіть Зелених.

"Чистий прагматизм. Це і є "принцип Меркель", і він популярний у виборців!", - додає видання.

При цьому зазначається, що Меркель і її прибічники не вбачають проблеми у можливому продовженні канцлеркою роботи у складі "широкої коаліції" разом із соціал-демократами. На думку видання, таким чином вдалося би подолати проблему блокування важливих законів Бундесратом, де більшість наразі мають саме соціал-демократи і Зелені.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 січня 2021, 17:30

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.