Обшук в "Укрсоцбанку" відбувся через позичальника, який заборгував 200 мільйонів - ЗМІ

Обшуки в центральному офісі "Укрсоцбанку" в минулу п'ятницю проходили в рамках кримінальної справи, порушеної проти проблемного позичальника банку - компанії "ІСА Прайм Девелопментс", яка заборгувала близько 200 мільйонів доларів.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Як відомо, у двох київських відділеннях "Укрсоцбанку" в п'ятницю пройшли обшуки.

Зокрема, з 10 години ранку й до 19.00 обшуки тривали в центральному офісі установи на вулиці Ковпака, 29, а також в офісі по вулиці Димитрова, 3.

Дії співробітників відділу по боротьбі з економічними злочинами (ВБЕЗ) Донецької області були санкціоновані рішенням суду Ленінського району Донецька.

Метою праоохоронців було вилучення комп'ютерної техніки та документів, пов'язаних з позичальником "Укрсоцбанку" - компанією "ІСА Прайм Девелопментс".

Як пише видання, проблеми з "ІСА Прайм Девелопментс" в "Укрсоцбанку" почалися ще кілька років тому.

У 2005-2007 роках банк видав компаніям цієї групи кредити на загальну суму близько 200 мільйонів доларів, забезпечені земельними ділянками, а також готовими і недобудованими об'єктами нерухомості.

"Однак, з 2009 року підприємства перестали обслуговувати свої борги і почали виводити активи з-під банківської застави", - пише видання.

У 2011 році за зверненням фінустанови Головне слідче управління МВС порушило кримінальну справу за фактом крадіжки майна.

"Ми виграли всі справи проти цієї компанії. Вся власність, яка була вилучена у "ІСА Прайм Девелопментс", зараз офіційно належить "Укрсоцбанку", - повідомили в прес-службі банку.

При цьому в банку зазначають, що вони висловили готовність надати правоохоронцям всі запитувані документи та інформацію, "проте співробітники правоохоронних органів стали здійснювати активний огляд і вилучення документів і комп'ютерів з усіх приміщень". В банку розцінили це як "перевищення повноважень".

"Банк розглядає подібну поведінку під час проведення обшуку як перевищення повноважень, наданих постановою суду, оскільки банк був готовий видати всі необхідні документи добровільно", - йдеться в офіційній заяві "Укрсоцбанку".

Юристи здивовані методами вилучення документів і вважають, що дії правоохоронних органів можуть мати негативні наслідки для банку, пише видання.

"Результатом цієї кримінальної справи може стати визнання факту, що видача цих кредитів була неправомірною і проходила з порушеннями. В результаті можуть виникнути претензії до менеджменту банку, який приймав рішення про видачу позик, а також можливий перегляд раніше прийнятих судових рішень", - вважає старший партнер компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 вересня 2020, 13:59

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.