Горілка подорожчає через електронні чіпи?

У рамках боротьби з неякісною, нелегально виготовленою горілкою Податкова планує запровадити електронну акцизну марку.

За словами заступника начальника податкової міліції Василя Коваля, це марка у вигляді електронного чіпа, який буде наноситися на етикетку, як штрихкод, пише "Комерсант-Україна".

"Покупець в магазині зможе прикласти пляшку до сканера і зчитати інформацію: хто виготовив горілку, коли, яка зміна", - пояснив він.

Всі витрати на маркування оплатять підприємства, вважає перший заступник голови Державної податкової служби-начальник податкової міліції Андрій Головач.

"Якщо створюються умови для того, щоб у виробників не було недобросовісної конкуренції, то вони повинні йти назустріч державі і брати додаткові витрати на себе", - каже Головач.

Виробники вважають, що такий вид контролю, який призведе до подорожчання горілки, може не виявитися ефективним.

За словами експерта Сокерчака, чиновники вже пропонували впровадження чипів п'ять-шість років тому, і вже тоді цей проект був удвічі дорожчим, ніж акцизна марка.

"У будь-якої комп'ютерної системи бувають збої, і тоді всі процеси зупиняються. Можливо, введення електронної акцизної марки мало б сенс при відсутності тіньового ринку спирту, але якщо він існує, весь нелегальний оборот проходить повз системи контролю", - підкреслює генеральний директор Кримської горілчаної компаніїДжонатан Вейл.

На думку Сокерчака, враховуючи той факт, що спиртова промисловість знаходиться в руках держави, і є інтерес виробляти "лівий" спирт, ніякі чіпи не врятують галузь.

Як повідомлялося, кількість тіньового алкоголю в Україні у перші два з половиною місяці 2012 року зменшилася удвічі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 17:35

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.