Греція почала переговори з "трійкою" щодо нового пакету допомоги

Греція почала переговори про нові кредити з міжнародною "трійкою" - Європейським союзом, Європейським центральним банком і Міжнародним валютним фондом.

Про це пише "Лєнта.ру".

Афінам потрібні кошти для покриття дефіциту бюджету і виплат кредиторам у період після липня 2014 року, коли закінчиться термін дії допомоги від ЄС, і термін дії програми МВФ.

За неофіційними даними, в 2014 році Греції може знадобитися від двох до чотирьох мільярдів євро в 2014 році і приблизно стільки ж на період 2015-2016 років.

Інформація про те, що Афіни потребують додаткового фінансування, з'явилася в липні. Тоді МВФ оцінив потреби Греції об одинадцять мільярдів євро на період 2014-2015 років. Дефіцит може виникнути через те, що центробанки низки європейських держав відмовилися купувати нові грецькі держоблігації.

У серпні про необхідність виділення Греції додаткової допомоги повідомляв Бундесбанк, але точних сум не називав.

Всього міжнародні кредитори виділили Греції з 2010 року близько 240 мільярдів євро. Отримання допомоги супроводжувалося вимогами провести приватизацію підприємств держсектора, скоротити видатки бюджету і лібералізувати трудове законодавство.

Бюджетна економія призвела до зростання безробіття і посилила економічну рецесію. ВВП Греції не росте з 2008 року, а рівень безробіття в червні досяг рекордної позначки в 27,6%.

Очікується, що в 2013 році в Греції вперше за десятиліття буде зафіксований бездефіцитний (без урахування виплат за кредитами) бюджет.

Як повідомлялось, глава Мінфіну ФРН Вольфганг Шойбле визнав, що після 2014 року Греції потрібно надати третій пакет фінансової допомоги від іноземних партнерів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2019, 10:47

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.