Азаров не може зрозуміти чому "Газпром" виставляє такі високі ціни на газ

За словами українського прем’єра Миколи Азарова логіку цін на газ від "Газпрому" "важко зрозуміти", оскільки Україна платить дорожче за Туреччину та Німеччину.

Про це він сказав під час інтерв’ю російському телеканалу "Росія 24", передає УНН.

"Газпром" був вимушений переглушити ціну на газ для багатьох своїх покупців у Європі і всюду встановити знижки десь на 10%, десь на 15%. Наприклад, Туреччина купує газ на 100 доларів дешевше, ніж ми. Чому? Адже вона знаходиться далі по своєму транзиту." - сказав Азаров, відповідаючи на питання, чи вистачить потужності Україні, аби не залежати від російських партнерів.

Азаров вважає, що ціна для України має бути менша хоча б тому, що відстань його транспортування значно менша.

"Німеччина купує по ціні дешевше, а Німеччина знаходиться на 1,5 тисячі кілометрів далі. За логікою речей, ціна газу для Німеччини, який продає "Газпром", повинна бути вищою, ніж для нас, хоча б лише за рахунок транспортного ключа. Тому ринкову логіку "Газпрому" дуже важко зрозуміти", - висловив думку прем’єр.

Як повідомлялось, ціна російського газу за контрактом з "Газпромом" від 2009 року, з урахуванням знижки, у третьому кварталі 2013 року становить 400 доларів за тисячу кубометрів.

Також повідомлялось, що у першому півріччі 2013 року обсяг імпорту газу Україною скоротився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 2,396 мільярда доларів, або на 35,6% - до 4,338 мільярда доларів.

Не в останню чергу через це чистий прибуток "Газпрому" впав на 35%.

У 2012 році "Нафтогаз" закупив близько 25 мільярдів кубометрів російського газу. У цьому році "Нафтогаз" планує закупити 18 мільярдів кубометрів російського газу.

Раніше міністр енергетики Едуард Ставицький заявляв, що Україна до 2020 року може повністю відмовитися від російського газу. До цього ж часу Україна планує налагодити видобуток до 15 мільярдів кубометрів сланцевого газу щорічно.

Зараз Україна видобуває близько 20 мільярдів кубометрів газу, а споживає близько 50 мільярдів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 11 липня 2020, 19:51

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.