Митний союз став "ідеальною системою" для виводу коштів

Митний союз завдяки відсутності прикордонного контролю між державами - учасниками став "ідеальною системою" для переказу коштів в офшори.

Про це пише "Лєнта.ру".

За її словами депутата казахстанського парламенту Гульжани Карагусової, владі Казахстану, Білорусії і Росії слід активізувати інформаційну взаємодію з цього питання, оскільки поодинці контролювати дії несправжніх експортерів скрутно.

Міністр фінансів Болат Жамішев, у свою чергу, заявив, що влада Казахастану отримала від ЦБ РФ інформацію про перерахування російськими підприємствами грошей в офшори через рахунки казахстанських компаній.

Астана звернулася до російської влади за інформацією з приводу організацій, які підозрюються у фіктивному експорті. У результаті з'ясувалося, що одержувачі експорту насправді не взаємодіяли з компаніями з РФ. Казахстан направить матеріали перевірки російським податківцям .

У рамках схеми фіктивного експорту російська компанія купує товари у підставний організації, сплачуючи їх вартість і ПДВ, і укладає угоду з офшором , але товари насправді не поставляються на експорт, а збуваються в РФ. Потім організатор схеми подає документи на компенсацію податку ( для експортерів діє пільгова нульова ставка ПДВ).

За даними Рахункової палати РФ, схеми фіктивного експорту поряд із завищенням вартості держконтрактів є найпопулярнішими способами виведення капіталу. У 2012 році російські компанії приховали в офшорах 565,5 мільярда рублів.

Як повідомлялось, підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом закриє для неї вхід до Митного союзу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 09 липня 2020, 12:53

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.