В позичальників, які збанкрутіли, не забиратимуть заставу – рішення ВСУ

Позичальники, які не мають можливості заплатити банкам за кредитами і вирішили збанкрутувати, повинні бути звільнені від необхідності віддавати кредиторам свої застави.

Про це йдеться в рішенні Верховного суду, пише "Комерсант-Україна".

Зокрема, своїм рішенням Верховний суд встановив, що в разі банкрутства та ліквідації позичальника договори застави та іпотеки також вважаються припиненими. При цьому інші умови, зазначені в договорі, вважаються недійсними.

До такого висновку суд дійшов при розгляді зустрічних позовів Райффайзен Банку Аваль та фізичної особи, яка виступила поручителем за кредитом позичальника банку.

В результаті довгих судових процесів справа дійшла до Верховного суду, який визначив, що в разі ліквідації боржника права застави також вважаються зупиненими.

У Райффайзен Банку Аваль відмовилися від коментарів, пояснивши це тим, що справа зараз знаходиться на повторному розгляді у Вищому спеціалізованому суді.

А тим часом учасники ринку вважають, що таке трактування Верховним судом правових норм стане початком хвилі визнання договорів застави недійсними. Разом з тим, банкіри побоюються, що боржники будуть використовувати цю норму для ухилення від повернення кредитів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 23:44

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.