Уряд випустить векселів на 11-15 мільярдів - ЗМІ

Обсяг випуску казначейських векселів для відшкодування ПДВ може становити 11-15 мільярдів гривень.

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на джерело в Міністерстві фінансів.

"Обговорення триває, але виходимо на фінішну пряму - вже найближчим часом це питання може бути винесено на засідання уряду", - сказав співрозмовник видання.

При цьому він наголосив, що в Мінфіні розглядаються два варіанти.

"Перший - це 11 мільярдів гривень - сума заборгованості з ПДВ, яка оскаржується в судах. Другий сценарій - 15 мільярдів гривень, що включає в себе "судові" і поточні борги", - зазначив співрозмовник видання.

За його словами, для визначення остаточної суми випуску Міндоходів ще збирає інформацію від своїх регіональних представництв і підприємств-платників податку.

Як зазначається, одним з головних чинників, які до цих пір стримували впровадження векселів, був ризик негативної реакції з боку МВФ, на відновлення співпраці з яким все ще розраховує офіційний Київ.

Однак, на думку аналітика Міжнародного центру перспективних досліджень Олександра Жолудя, на переговорах з Україною МВФ не буде жорстко виступати проти застосування векселів в Україні, якщо уряд виконає більш принципові рекомендації Фонду - про підвищення тарифів на газ і підвищення гнучкості гривні.

Враховуючи добровільність відшкодування ПДВ векселями, Жолудь вважає, що частина підприємств буде використовувати цей інструмент (переважно експортери), а частина - буде чекати повернення ПДВ "живими" грошима (переважно компанії, орієнтовані на внутрішній ринок).

Як відомо, 4 липня Рада прийняла закон про внесення змін до держбюджету на 2013 рік, який дозволяє реструктуризувати бюджетну заборгованість, у тому числі з ПДВ, фінансовими векселями з терміном обігу 5 років і 5% прибутковістю. Президент підписав його 24 липня.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 23:59

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.