В Росії з'явився індекс інтернет-інфляції

"Інтерфакс", "Яндекс.Маркет" і "Вища школа економіки" розробили індекс "Інтернет-інфляція", який відстежує зміну цін на товари в інтернеті.

Про це пишуть "Вєдомості".

Індекс використовує дані "Яндекс.Маркет" , який, у свою чергу, збирає інформацію з 13 тисяч інтернет-магазинів.

Модель розрахунку була розроблена фахівцями ВШЕ і вона враховує модель товару, середню ціну за тиждень, а також кількість переходів і сумарний обсяг попиту. У той же час індекс не враховує динаміку цін на зовсім нові або, навпаки, застарілі моделі.

Зараз індекс включає в себе ціни на 10 найпопулярніших в інтернет-магазинах товарів, включаючи мобільники, планшети, ноутбуки, телевізори, холодильники та фотоапарати.

За даними Росстату , з початку року ноутбуки подорожчали на півтора відсотка, а мобільні телефони на 1,4 відсотка. Інтернет-індекс дає більш істотне збільшення цін: на 2,55 та 2,6 відсотка відповідно. У цілому споживчі ціни з початку року, за версією Росстату, зросли на 4,5 відсотка .

Очікується, що в найближчому майбутньому список товарів, по яких буде розраховуватися інтернет-інфляція, розшириться. Показник включить в себе зміну цін на нові категорії побутових товарів. Крім того, ведуться переговори і з продуктовими ритейлерами.

Хоча індекс не є в повній мірі репрезентативним, він може відображати певні настрої споживачів і тим самим бути цінним для дослідників, відзначає видання.

Зокрема, коливання споживчого попиту будуть показані досить наочно, особливо в кризових ситуаціях . У той же час для аналізу необхідно накопичити дані за кілька років.

Як повідомлялось, інфляція в Росії за станом на початок серпня в 14,7 разу перевищила середньоєвропейську (в порівнянні з груднем 2012 року), набравши за цей період 4,4% проти 0,3% в середньому по країнах ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 11:26

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.