Сьогоднішня економічна модель Росії вичерпала себе - S&P

Уповільнення економіки Росії пов'язане з вичерпанням потенціалу наявної нині моделі зростання.

Так вважають експерти Standard&Poor's, повідомляють "Вєсті".

У доповіді S&P зазначається, що зростання ВВП Росії за підсумками поточного року сповільниться до 2%, у порівнянні з 3,4% в 2012 році та 4,3% в 2011 році.

"Однією з причин зниження росту ВВП є те, що погіршення економічної ситуації в єврозоні та інших країнах обумовлює зниження попиту на російський експорт, особливо нафту, газ та інші сировинні товари", - зазначають аналітики компанії.

При цьому вони додають, що російська економіка "відчуває дефіцит інвестицій у нові виробничі потужності значної за розміром видобувної промисловості".

Крім цього експерти відмічають, що на зростанні економіки Росії негативно позначається відтік приватного капіталу, який досягає доволі значних розмірів.

У доповіді також говориться про поступове ослаблення економіки. Зокрема, з 2012 року спостерігається зростання інфляції. За підсумками першого півріччя 2013 року інфляція становила в середньому 7,1%, що набагато вище за цільове значення, встановлене Банком Росії (5-6% у 2013 році).

Водночас рівень безробіття (5,3% у липні 2013 року) залишався рекордно низьким.

"Ці фактори, а також скорочення профіциту торговельного балансу дозволяють зробити висновок про те, що російська економіка працює майже на межі свого потенціалу", - вважають експерти S&P.

На їх думку, щоб відновити ріст російська економіка потребує покращення ділового клімату.

Як повідомлялось, Мінекономрозвитку Росії прогнозує уповільнення темпів зростання економіки країни до 2016 року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 23:48

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.