Україна, Росія і Казахстан не створять зернового пулу - експерт

Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко вважає, що Україні, Росії і Казахстану не вдасться створити Причорноморський зерновий пул.

Таку думку він висловив у коментарі УНН.

"Це не просте питання і його не можна зараз швидко вирішити. Це реально тільки тоді, коли є державна монополія на експорт", - зазначив Козаченко.

А за словами експерта, сьогодні зерно з України експортують понад 400 приватних компаній. І якщо диктувати експортну ціну, то це буде створювати величезні ризики як для компаній, так і для уряду.

Експерт пояснив, що ризики торгівельних компаній хеджуються на різних майданчиках, в тому числі європейських і американських.

"І якщо в ручному режимі буде диктуватися ціна, то звичайно ці всі інституції, які хеджують ризики, будуть покривати збитки за власний рахунок і будуть потім це все виставляти державі", - сказав він.

Ще однією проблемою в цьому напрямку експерт назвав "не прості питання, пов’язані з залученням інвестицій".

На думку Козаченка, ручне управління відлякує тих, хто вкладає кошти в цю галузь. "Тому що вкладаючи кошти, ви не знаєте на що розраховувати, бо не залежите від ринкової ситуації, а від позиції, скажімо, влади", - зазначив експерт.

За його словами, "зробити це зараз (створити зерновий пул), щоб відчути від цього якийсь ефект не можливо".

"Теоретично це цікаво, а практично - не думаю, що це вдасться зробити", - резюмував фахівець.

Як відомо, на сьогоднішньому засіданні уряду прем'єр-міністр Микола Азаров доручив міністерствам почати роботу над створенням зернового пулу з Росією і Казахстаном.

Азаров зазначив, що обговорив це питання з прем'єром Казахстану, перебуваючи там вчора, і що "Російська Федерація висловила повну готовність брати участь у цьому проекті".

На думку Азарова, "погоджена ринкова позиція трьох наших країн на зерновому ринку дозволить суттєво зменшувати ризики коливань цінової кон'юнктури".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2020, 13:57

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.