Chevron і ExxonMobile не мають корупційних відносин з українським урядом - посол США

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт запевняє, що американські енергетичні компанії, зокрема, ExxonMobile і Chevron, які прийшли на ринок України для видобутку газу, не можуть бути задіяні в жодних корупційних схемах.

Про це він сказав ході інтерв'ю "Українській правді" на запитання про те, що за даними ЗМІ у видобутку сланцевого газу світові компанії співпрацюють з родиною чинного президента.

"Я можу говорити про ExxonMobile і Chevron. Обидві вони підпадають під дію нашого акту про запобігання корупції закордоном", - сказав посол.

Він додав, "я років 25 пропрацював в тісному контакті з транснаціональними американськими компаніями, які працюють в країнах, де є проблеми з верховенством права. І я добре знаю, якою буде реакція американської компанії, якщо їй запропонують якусь корупційну дію. Вони просто вийдуть і закриють за собою двері".

Посол наголосив, що не може бути певен за місцевих партнерів американських компаній, яку будуть займатись видобутком вуглеводнів в Україні.

"Але ви можете бути впевнені, що Chevron і ExxonMobile не беруть ніякої участі чи не мають ніяких корупційних відносин з будь-ким в українському уряді", - додав Пайєтт.

На думку посла США, для американських компаній вимоги акту про запобігання корупційним практикам закордоном "просто вмонтовані в їхню корпоративну поведінку".

Однак, посол запевнив, що "якщо ви знайдете свідчення протилежного, я думаю, цим негайно зацікавиться наше Міністерство юстиції".

Пайєтт також наголосив, що якщо американські компанії справді знайдуть в Україні ті ресурси, на яких вказувала попередня геологічна розвідка, то "вони потенційно можуть розглядати інвестиції в сумах в мільярди доларів".

"І з точки зору такого масштабу, навіщо їм ув’язуватися в щось корупційне, що поставило б під загрозу такі серйозні плани?", - додав посол.

Як відомо, Chevron видобуватиме сланцевий газ на Олеській ділянці, що в межах Львівської та Івано-Франківської області.

Подібно сланцевий газ на Сході України на Юзівській ділянці має намір видобувати Shell.

В той же час Exxon Mobil в спілці з іншими енергокомпаніями видобуватиме газ на шельфі Чорного моря.

Вчора в Нью-Йорку було підписано попередній договір між урядом і Exxon Mobil щодо підписання найближчим часом угоди про розподіл продукції.

Раніше міністр енергетики Едуард Ставицький повідомляв, що в 2020 році в Україні може видобуватись 15 мільярдів кубометрів сланцевого газу.

Як повідомлялось, 2 вересня у Львові побував посол США Джеффрі Пайєтт, щоб обговорити з місцевими депутатами проблеми видобутку сланцевого газу на Львівщині.

Посол пообіцяв величезні інвестиції в Західну Україну у випадку успішного видобутку сланцевого газу на Олеському родовищі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2020, 21:02

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.