Надходження до бюджетів від плати за землю значно зросли - уряд

За даними Державного агентства земельних ресурсів, нормативна грошова оцінка земель дала у 2012 році приріст надходжень до бюджетів майже 2 мільярди гривень.

Про це йдеться в повідомленні Інформаційного бюлетеня уряду.

Як зазначається, в I кварталі цього року місцеві бюджети вже отримали надходження від плати за землю в сумі понад 3 мільярди гривень, що на 170 мільйонів більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

"З урахуванням динаміки проведення робіт із нормативної грошової оцінки земельних ділянок результати за другий і третій квартали, а також в цілому за рік будуть ще вагомішими", - прогнозують урядові аналітики.

Загалом, станом на 1 вересня, нормативна грошова оцінка була проведена в 29 764 населених пунктах, що становить 99,99% від їх загальної кількості (29 765). Зокрема, в поточному році така оцінка була проведена в 299 населених пунктах.

Як йдеться в повідомленні, єдиним населеним пунктом в Україні, в якому жодного разу не проводилася нормативна грошова оцінка земель, є місто Енергодар Запорізької області.

"Однак технічну документацію з нормативної оцінки земель міста Енергодара вже передано до міської ради і найближчим часом буде затверджено", - йдеться в бюлетені.

Крім того, цього року було актуалізовано показники оцінки земель в 4507 населених пунктах (15,1% від загальної кількості).

Як зазначається, станом на 1 січня 2013 року 1 гектар сільгоспугідь в середньому по Україні коштує:

- для ріллі - 20635,02 гривні,

- для землі під багаторічними насадженнями - 39555,61 гривні,

- для землі під сінокоси - 4898,42 гривні,

- для пасовищ - 3789,3 гривні.

Для порівняння наводяться дані з США, де вартість 1 гектару землі в середньому коливається в межах 10-15 тисяч доларів.

"А в Європі ціна на землю в останні кілька років не падає нижче 20 тисяч доларів за гектар", - зазначають урядові аналітики.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 12 липня 2020, 12:23

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.