Порошенко обіцяє Януковичу прозорість і свободу підприємцям

План реформ кандидата на крісло міністра економіки Петра Порошенка передбачає вирішення таких завдань: досягнення прозорості економічної політики, свободи підприємницької діяльності та ефективності використання ресурсів.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Саме цей документ є основою для переговорів із президентом Віктором Януковичем.

Він складається із трьох блоків із спочатку 14, а потім 12 завдань, які Порошенко планує вирішити на посаді міністра.

Перший блок завдань плану Порошенка, спрямований на "введення європейських стандартів, виведення економіки з тіні", називається "Прозорість економічної політики".

Першочерговим завданням Порошенко визначив створення "прозорої, спрощеної й зрозумілої системи державних закупівель".

Він також пропонує адаптувати систему показників економічного розвитку до європейських стандартів. Зокрема, це передбачає "відкриту публікацію всіх статистичних показників" і "забезпечення громадськості й інвесторів інформацією про поточний економічний стан".

Другий блок називається "Свобода підприємницької діяльності". Порошенко впевнений, що саме МЕРТ мусить стати на "захист бізнесу від силового тиску" і "ліквідувати можливість безпідставного втручання правоохоронних органів у господарську діяльність".

Він запропонував увести фінансову відповідальність за нанесення економічної шкоди.

У цьому блоці перераховуються конкретні завдання, наприклад, створення спрощеної системи реєстрації права власності й відкритий доступ до Єдиного держреєстру підприємств і організацій України, "заборона на зворотні трансакції з офшорними юрисдикціями".

Третій блок - "Ефективне використання ресурсів" - спрямований на "забезпечення конкурентоспроможності" і "вирівнювання макроекономічних дисбалансів".

Домогтися цього, на думку Порошенка, можна, зокрема, за допомогою "діючої підтримки експорту шляхом введення системи експортного кредитування, страхування ризиків, політичної підтримки українських виробників на зовнішніх ринках".

Також цього можна досягти за допомогою "захисту внутрішнього ринку від несумлінної конкуренції з боку іноземних виробників", "законодавчого врегулювання мінімальної ціни на землю й забезпечення розвитку інфраструктури села".

Як відомо, президент хоче, щоб Порошенко працював в урядi мiнiстром економiчного розвитку i торгiвлi.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2020, 9:50

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.