"Хліб Інвестбуд" більше не буде посередником у закупівлі зерна - ЗМІ

Компанія "Хліб Інвестбуд" не виступатиме посередником у закупівлі продзерна між аграріями і Аграрним фондом.

Про це пишуть "Экономические известия".

Так, з 30 березня АФ почне укладати контракти самостійно.

АФ відновить статус монополіста із закупівель продзерна в резерв і почне купувати продовольчу пшеницю і жито за форвардними контрактами у селян, повідомив начальник відділу закупівель Аграрного фонду Владислав Кобець агентству "Інтерфакс-Україна".

Він пояснив нововведення тим, що у 2011 році діяльність АФ здійснювалася в рамках закону "Про держзакупівлі", і тому відомство повинно було викуповувати зерно у посередника на тендері.

Нині монополіст буде діяти в рамках закону "Про підтримку сільського господарства", значить, зобов'язується здійснювати зернові інтервенції на Аграрній біржі самостійно.

Цікаво те, що з поверненням АФ на ринок форвардних закупівель компанія-посередник, яка працювала на ринку у 2011 році - ТОВ "Хліб Інвестбуд" - буде виключена зі схеми укладення форвардних контрактів, відзначає видання.

Згідно з інформацією компанії, завдяки своєму посередництву між селом і Аграрним фондом вона змогла в період з березня по вересень 2011 року купити за форвардом 1,4 мільйона тонн продзерна, хоча держава ставила планку вище - 5 мільйонів тонн.

Селяни сприйняли новину двояко, відзначає видання.

"Фермери, які співпрацювали за форвардом з "Хліб Інвестбудом", були задоволені його роботою, оскільки розрахунки проводилися оперативніше, ніж з державною структурою - Аграрним фондом", - сказав президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Микола Миркевич.

По-іншому зреагував глава Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Іван Томіч.

"Всього за рік роботи ця компанія перевернула з ніг на голову весь зерновий ринок. Преференції, які надаються чиновниками цьому ТОВ, привели до монополізації закупівель зерна", - каже Томіч.

Як відомо, "Хліб Інвестбуд" виконує перший контракт в рамках загальної угоди на поставку до Сирії 100 тисяч тонн української продовольчої пшениці.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 17:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.