Президент Грузії розповів світу про тиск Росії на сусідок

Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі вважає, що російський проект Євразійського союзу приречений на провал та називає безпрецедентним тиск Росії на сусідні країни, які ведуть політику інтеграції з ЄС.

Про це він сказав учора, 26 вересня, виступаючи на 68-й сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку, повідомляє "Радіо Свобода".

Як зазначається, центральною темою виступу президента Грузії на Генеральній асамблеї ООН стала критика Росії.

"Така гостра критики з його боку на адресу глави Кремля Володимира Путіна змусили російську делегацію залишити залу засідань Генасамблеї ООН. Подібне востаннє зробила делегація США 24 вересня 2010 року, реагуючи на виступ президента Ірану Махмуда Ахмадінежада", - пише видання.

Зокрема, Саакашвілі зазначив: "Поки я кажу ці слова, східноєвропейські держави, котрі прагнуть приєднатися до родини вільних і демократичних країн, постійно наштовхуються на тиск і погрози".

За його словами, "Вірменія була загнана у глухий кут - її примушують до підписання угоди з Митним союзом, який не відповідає її національним інтересам чи інтересам нашого регіону, Молдова зазнає блокади, Україна перебуває під постійною атакою, Азербайджан стоїть перед надзвичайним тиском і Грузія окупована".

Президент Грузії пояснив присутнім делегатам Генасамблеї, що це відбувається тому, що "стара імперія намагається повернутися до своїх втрачених кордонів".

Саакашвілі наголосив в ООН, що мета Кремля щодо республік Східної Європи полягає у недопущенні їхньої справжньої незалежності, євроінтеграції та у намаганні Кремля підпорядкувати їх своєму впливові.

Зокрема він зазначив: "Я вчора розмовляв із моїм колегою Віктором Януковичем, його уряд перебуває під постійним тиском та атакою з боку Росії, це відбувається щодня".

Саакашівлі зробив прогноз, що "через кілька років Володимира Путіна не буде ні в Кремлі, ні в російській політиці".

А також він наголосив, що "російський проект (Євразійського союзу ) приречений на провал, бо жодна імперія не має сьогодні шансів стати життєздатною".

Як відомо, Україна і Молдова мають намір восени цього року на саміті Східного партнерства підписати угоду про асоціацію з ЄС. В той же час Грузія на цьому саміті парафує подібну угоду. Така ж процедура очікувала і на Вірменію, однак нещодавно під тиском Москви вона заявила, що вступить до Митного союзу.

Відомо, що Росія постійно залякує Україну проблемами економічного характеру після підписання угоди з ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 9:45

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.