Втрати української економіки від поганих доріг - 55 мільярдів на рік

Втрати української економіки від незадовільної якості автомобільних доріг у країні за період з 2001 по 2013 роки зросли в 2,7 разу - до 55 мільярдів гривень на рік.

Такі дані озвучив голова "Укравтодору" Євген Прусенко в ході публічних дебатів "Якісні дороги - дороге задоволення для України", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Давайте задамося питанням, а скільки коштує бездоріжжі? У 2001 році ми визначили, що втрати складають 20 мільярдів гривень на рік, або 3,5% ВВП. Сьогодні ці втрати зросли до 55 мільярдів гривень", - сказав Прусенко.

В свою чергу директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк зазначив, що світовий досвід показує, що нормальний рівень фінансування доріг становить 4% ВВП.

"Що ми маємо в Україні? Візьмемо 2012 рік - найбільш вдалий з точки зору інфраструктури - фінансування склало трохи більше 15 мільярдів гривень", - зазначив експерт і додав, що ця сума дорівнює тільки 1,1% ВВП.

За словами Вовка, така ситуація значною мірою зумовлена тим, що основними галузями, що формують левову частку ВВП, є металургія, АПК та хімічна промисловість, вантажопотік яких формується не на автотранспорті, а на залізницях.

"Тому великий бізнес не надто зацікавлений в якісних дорогах", - вважає експерт.

Як повідомлялось, уряд затвердив Державну цільову програму розвитку автомобільних доріг на 2013-2018 роки обсягом 214,034 мільярда гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 12:13

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.