Азаров: Росія втрачає великого імпортера газу, а Україна - час і гроші

Відмовляючись від перегляду кабальної газової угоди, Росія втратить великого імпортера газу, а Україна - час і гроші, які сьогодні потрібні в соціальній сфері.

Про це написав прем'єр-міністр Микола Азаров на своїй сторінці в Facebook, повідомляє урядова прес-служба.

"Ми відверто говоримо своїм російським партнерам, що в результаті вашої відмови від перегляду газових угод втратите і ви, і ми. Ви втратите найбільшого покупця газу, а ми втрат гроші і час, які ми могли б використовувати на вирішення більш насущних для нас сьогодні завдань, більш важливих для наших людей", - написав Азаров.

Він зауважив, що на сьогодні це питання дуже актуальне, адже ціни російського газу перевищує 500 доларів за тисячу кубометрів, що робить нерентабельним роботу багатьох вітчизняних підприємств і змушує переплачувати величезні суми у валюті.

"Спочатку ми намагалися домовитися про перегляд, але контракт, який уклала Тимошенко, був настільки невигідно для нас виписаний, що практично він не залишав нам можливості без доброго бажання Росії його оскаржити або в судовому порядку, або переглянути його шляхом переговорного процесу", - написав Азаров.

Він додав, що усвідомивши, що перегляд контракту не буде, влада прийняла рішення розгорнути роботи зі збільшення видобутку власного газу, диверсифікації поставок, перехід від використання газу на інші джерела енергії.

При цьому Азаров зауважив, що всі ці роботи вимагають колосальних витрат, які уряд змушений відволікати, наприклад, від охорони здоров'я, освіти, будівництва доріг тощо.

Раніше повідомлялось, що в ході інтерв’ю російському телеканалу "Росія 24", прем’єр сказав, що не розуміє логіку цін на російський газ, оскільки Україна платить дорожче за Туреччину та Німеччину.

Тоді ж Азаров зауважив, що Україна може практично повністю відмовитися від закупівлі російського газу.

Як відомо, ціна російського газу для України становить трохи більше 500 доларів за тисячу кубометрів, в той час як з Європи той же газ Україна отримує від німецької компанії RWE за ціною приблизно в 400 доларів.Коментарі

Додати коментар


mahno

Дуб

ГОЛОВНЕ на 05 липня 2020, 19:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.