В Києві відкрився перший в Україні IT-університет BIONIC University

Вчора, 27 вересня, у Києві в рамках Національного проекту "Технополіс" відбулося урочисте відкриття першого в Україні IT-університету BIONIC University.

Про це повідомляє прес-служба Держінвестпроекту.

Планується що університет буде здійснювати комплексну підготовку за трьома напрямами.

Перший - це tech skills - навички програмування, а також soft skills - навички соціальної взаємодії, entrepreneurship - навички підприємництва.

Як зазначається, відбір слухачів буде відбуватися на конкурсній основі, однак навчання буде безкоштовне.

"Програми університету розраховані на навчання більш ніж однієї тисячі фахівців на рік. 90% тренерів - досвідчені практики ІТ-індустрії", - йдеться в повідомленні.

Сьогодні заклад працює на базі Києво-Могилянської академії, яка є головним освітнім партнером BIONIC University. Однак, як зазначається, "після відкриття першої черги BIONIC Hill у 2015 році університет переїде на територію інноваційного парку у власну будівлю".

У відкритті університету взяли участь голова Держінвестпроекту Владислав Каськів, віце-прем’єр Костянтин Грищенко та перший віце-президент інноваційного парку BIONIC Hill Віктор Галасюк.

"Відкриття BIONIC University - це важливий крок не лише для Національного проекту "Технополіс", в рамках якого реалізується BIONIC Hill, але і для держави в цілому", - сказав з цього приводу Каськів.

За його словами, сьогодні в Україні працює понад 200 тисяч ІТ-фахівців, а за кількістю сертифікованих IT-спеціалістів, наша країна посідає 4 місце у світі.

"BIONIC Hill створить для них 35 тисяч нових гідних робочих місць", - відзначив керівник Держінвестпроекту, додавши, що цей проект реалізується за принципом державно-приватного партнерства.

За словами Каськіва, BIONIC Hill слугуватиме площадкою для реалізації інших Національних проектів.

Зокрема, на території цього інноваційного парку в рамках Нацпроекту "Вчасна допомога" будуть розміщені дата-центри для обслуговування автомобілів швидкої допомоги.

Також там буде розташовуватись офіс Нацпроекту "Відкритий світ", в якому розроблятимуть навчальні програми, й функціонуватиме венчурний фонд для фінансування перспективних стартапів в сфері ІТ.

Віце-президент BIONIC Hill Галасюк в свою чергу сказав, що партнерами університету вже стали провідні світові компанії як Cisco, Hewlett-Packard, Infopulse, Ciklum, Luxoft, Art-Master тощо.

"Сподіваємося, що зможемо готувати для їхніх компанії талановитих спеціалістів", - зазначив Галасюк.

Як відомо, проект першого українського інноваційного парку BIONIC Hill є складовою Національного проекту "Технополіс", який реалізовується Держінвестпроектом.

Він передбачає створення комфортного комплексу для розвитку ІТ-сфери в Святошинському районі Києва (на місці колишніх військових складів неподалік від смт Коцюбинське).

В його основу закладена концепція "Працюй - Вчися - Живи - Відпочивай".

У парку будуть працювати провідні українські та міжнародні компанії, ключовими спеціалізаціями яких є IT, біотехнології та енергозбереження.

Загальна територія, на якій реалізовуватиметься комплекс, становить 147 гектарів. Тут буде збудовано близько 900 тисяч квадратних метрів будівель та споруд.

Інфраструктура проекту включає сучасні науково-дослідні і бізнес-центри, лабораторії і наукоємне виробництво. Завершення будівництва заплановано на 2020 рік.

В Держінвестпроекті зазначають, що проект комплексу є приватною бізнес-ініціативою провідного українського девелопера - компанії UDP.

Очікуваний обсяг інвестицій у проект складає близько 800 мільйонів доларів.

Як повідомлялось, раніше глава Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко заявляв, що в Україні до 2015 року з'явиться 170 тисяч вакансій в ІТ-сфері, тому країна відчуває дефіцит кадрів в цій сфері.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 11 липня 2020, 20:19

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.