Завдяки скасуванню мит українські виробники зекономлять 750 мільйонів - ЄС

За підрахунками Єврокомісії, українські виробники зможуть зекономити 750 мільйонів євро завдяки скасуванню з боку ЄС 98% усіх наявних нині мит.

Про це пише ТСН.

"Поки в Москві лякають Київ перепонами на митниці та зниженням товарообігу в разі зближення з Євросоюзом, українські економісти розраховують вигоди від "заручин" ЄС та України", - пише видання.

Як зазначається, "перша і найочевидніша вигода - Європа готова скасувати майже всі мита, а у відповідь на тиск Росії Брюссель міркує про додаткові кроки на підтримку України".

Видання пояснює, що в результаті скасування мит експортери отримають конкурентну перевагу, "бо зможуть запропонувати свою продукцію європейцям дешевше, ніж зараз".

Натомість Україна матиме ще час для того, щоб підготуватися до конкуренції з європейськими товарами на своєму ринку, адже за умовами Угоди для України передбачено десятирічний перехідний період.

"Звісно, дорога до Європи відкриється лише тим виробникам, які виготовляють продукцію європейської якості", - пише видання й додає, що деякі "вже модернізували виробництво, збудували лабораторії і отримали сертифікацію в ЄС".

Як зазначається, "шенгенську візу" цьогоріч отримала українська курятина двох виробників.

"Прискіпливі європейські ревізори тричі впродовж кількох років перевіряли виробництво перед тим, як дозволили експортувати курятину до ЄС", - зазначає видання.

Після підписання угоди Євросоюз готовий скасувати мито на м'ясо птиці в межах квоти - 40 тисяч тонн.

"Це не так уже й багато, але виробників тішить перспектива. Адже європейський сертифікат якості дає право продавати продукт де завгодно без додаткових перевірок", - зазначається.

Видання додає, що "головною перевагою вільної торгівлі з Європою є навіть не скасування митних бар'єрів, а відсутність політичного чинника".

"Європейцям жодного разу не спало на думку заборонити ввезення будь-якого українського товару заради політичного тиску", - резюмує видання.

Як відомо, уряд на своєму засіданні 18 вересня затвердив проект Угоди з ЄС. Згідно угоди, середня ставка мит в Україні знизиться для товарів з Євросоюзу вдвічі: з 4,95% до 2,42%, в той час як середня ставка мит Євросоюзу для українських товарів зменшиться з 7,6% до 0,5%.Коментарі

Додати коментар


БСЧС

Беспардонное враньё. Огласите список, на чём будет экономия 750 миллионов долларов. Да по техрегламенту Украина не сможет продать НИЧЕГО из продукции машиностроения т.е. товар с высокой добавленной стоимостью. Мы это вспомним в 2015 году.

ГОЛОВНЕ на 20 червня 2019, 23:03

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.