Держзем розробляє карту геопросторових даних

В Україні почалась розробка геопросторової карти, використання якої передбачається унормувати законопроектом про інфраструктуру геопросторових даних, розробленим Державним агентством земельних ресурсів.

Про це у статті для "Дзеркала тижня.Україна" написав глава агентства Сергій Тимченко.

"В квітні 2013 року ми розпочали роботу над проектом, покликаним повністю змінити звичне уявлення українців про управління ресурсами країни - національною інфраструктурою геопросторових даних", - зазначив Тимченко.

Автор зазначив, що в якості пілотного проекту був узятий Фастівський район Київської області.

"У тісній співпраці з місцевою владою ми зібрали і перевели в електронний вигляд максимально можливу кількість інформації про всі ресурси, що знаходяться на його території", - пише глава Держзему.

Таким чином було отримано 22 тематичних набори даних, які з допомогою спеціального програмного забезпечення були накладені на електронну карту та ув'язані між собою.

В результаті була отримана "детальна фактична інформація про інфраструктуру та комунікації району - аж до відображення кожної водопровідної труби з усіма специфікаціями, кожного світлофора, кожного будинку адресної прив'язки всіх видів установ, земельних, водних ресурсів, лісофонду, ґрунтів, надр і рельєфів, логістичних маршрутів, різноманітних технічних і статистичних даних".

Як зазначає Тимченко, в перспективі така карта буде зручним інструментом для моделювання ситуацій, "що вкрай важливо для запобігання стихійних лих і техногенних катастроф".

Він переконаний, що це "унікальний за своєю ефективністю інструмент, який дає серйозні перспективи для розвитку нашої економіки та залучення інвестицій в різні галузі".

Посадовець зазначив також, що вкрай важлива підготовка моделі розподілу галузевих баз даних, щоб зміни в них відбивалися в онлайн-режимі.

"Наприклад, якщо будинок потрапив під знос, і це відображено в документації профільних відомств, на карті це також повинно бути видно", - зазначає Тимченко.

На його думку, щоб сприяти оновленню таки даних, всі геопросторові бази даних країни "необхідно перевести в електронний вигляд, єдиний формат, інтегрувати між собою і прив'язати до карти".

Як пише глава Держзему, передбачається, що частина інформації карти буде публічною, деяку можна буде придбати за гроші, а все інше - у розпорядженні галузевих фахівців, міністерств і відомств.

За словами Тимченка, в жовтні агентство планує показати результати Фастівського пілотного проекту широкої громадськості, а до кінця осені внести в парламент розроблений законопроект про інфраструктурі геопросторових даних.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 липня 2020, 1:57

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.