Санкції FIFA негативно позначаться на становищі "Арени Львів" - ЗМІ

Застосування санкцій Міжнародної федерації футболу (FIFA) стосовно стадіону "Арена Львів" може ще більше погіршити і без того складе фінансове становище об'єкта.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Як відомо, у п'ятницю Міжнародна федерація футболу застосувала санкції до збірної України, яка буде змушена провести на порожньому стадіоні вирішальний матч кваліфікації чемпіонату світу проти Польщі 11 жовтня в Харкові.

Причиною покарання в організації назвали прояви расизму з боку українських уболівальників і використання неонацистської символіки під час відбірного матчу між Україною і Сан-Марино 6 вересня на "Арені Львів".

За це львівський стадіон теж суворо покараний - він не зможе приймати матчі збірної аж до 2018 року.

"Якщо збірна України з футболу обмежиться одним матчем без підтримки глядачів, то для "Арени Львів" наслідки санкцій FIFA можуть виявитися набагато серйознішими", - пише видання.

35-тисячний стадіон був побудований у Львові спеціально до Євро-2012. На ньому пройшло три матчі групового турніру європейського чемпіонату.

"Однак стадіон, будівництво якого обійшлося в 2,94 мільярда гривень, після першості виявився незатребуваним", - зазначає видання.

Деякий час на ньому проводив домашні матчі футбольний клуб "Карпати", однак зараз він грає на стадіоні "Україна", утримання якого обходиться клубу в 3 мільйони гривень на рік.

В той же час на утримання "Арени Львів" потрібно близько 20 мільйонів гривень на рік.

"У таких умовах матчі національної збірної України були для "Арени Львів" чи не єдиною можливістю заробити", - пише видання.

Хоча, як зазначається, крім спортивних заходів, стадіон періодично приймає інші події. Зокрема, в його приміщеннях проходили туристичний, медичний і економічний форуми. А одним з останніх масштабних заходів на "Арені Львів" став концерт групи "Океан Ельзи" в лютому цього року.

Видання додає, що дискваліфікація стадіону на такий тривалий термін - безпрецедентний випадок. "Зазвичай заборони FIFA на проведення матчів на аренах, що провинилися, обмежуються кількома іграми", - пише видання.

Як зазначається, останнім часом лише збірна Сенегалу понесла дещо подібне з українським покарання - в 2012 році національний стадіон у Дакарі був дискваліфікований на рік через заворушення під час матчу.

Видання пише, що здивування щодо строгості рішення FIFA вже висловив головний тренер збірної України Михайло Фоменко. А президент ФФУ Анатолій Коньков заявив про існування сили, "спрямованої на дискредитацію українського футболу і всієї нації".

За даними видання, члени виконавчого комітету ФФУ в суботу зібралися в Києві на екстрене засідання, на якому обговорювали подальші дії організації.

Між тим, ФФУ має право подати апеляцію на рішення FIFA і напевно спробує домогтися пом'якшення санкцій, пише видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 20:42

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.