Канада зупинила переговори про вільну торгівлю з Україною

thestar.com

Після трьох років переговорів, які складалися з п'яти раундів, канадський уряд раптово припинив переговори про вільну торгівлю з Україною, залишивши майже готову угоду в підвішеному стані.

Такі звинувачення пролунали від українського посла Вадима Пристайка, повідомляє thestar.com.

Щороку торговий оборот між Канадою та Україною сягає близько 315 мільйонів. Угода про вільну торгівлю могла б принести користь банкам Канади, сектору прав інтелектуальної власності та нафтогазовій галузі.

Але раптово у червні, після раунду зустрічей у Києві, Оттаві та Женеві, міністр міжнародної торгівлі Ед Фаст у листі "випалив" своєму українському колезі, що переговори завершені, сказав Пристайко.

Цей лист свідчив про те, що Канада незадоволена спробою України переглянути сотні тарифів в рамках СОТ, і якщо ситуація не зміниться, переговори щодо вільної торгівлі не продовжаться.

"Ми не віримо, що це можна зробити з легкістю, холоднокровно", - прокоментував Пристайко призупинення переговорів.

Як сказав представник Міжнародної Торгівлі Адам Тейлор, Канада як і раніше буде пов'язана з Україною у багатьох напрямах, але не буде продовжувати переговори про вільну торгівлю, поки уряд України не продемонструє готовність дотримуватися існуючих торгових зобов'язань.

Видання пише, що велика частина економічного порядку денного прем'єр – міністра Канади Стівена Харпера - це вільна торгівля між країнами, зокрема, у Європі та Азії.

Проте переговори з Європейським Союзом не пройшли гладко. Розрив з Україною заважатиме планам Харпера щодо стимулювання зростання числа робочих місць за рахунок торгівлі.

Різкий поворот Канади здивував український уряд.

За словами Пристайка, українська сторона кілька разів намагалися отримати відповідь на питання, чому обірвалися переговори.

"Спочатку вони сказали нам, що мова йде не про припинення переговорів, а про свого роду відстрочку. Мовляв, наближається літо, давайте зробимо це пізніше. Тепер ми маємо лист від міністра до міністра. А це вже інша історія", - сказав він.

Близько одного мільйона канадців мають українське коріння, відзначив посол, додавши дві країни мають історію і повинні бути торговими партнерами.

Та останнім часом українцям, наприклад, не легко отримати візу у Канаду. Адже відмовляють частіше, ніж кожному десятому українцю. Більше того, візу на конференцію не зміг отримати навіть міністр.

Видання нагадує, що у 2005 році Україна відмінила візовий режим для канадців, очікуючи, що Канада зробить такий самий крок.

Тепер, за словами Пристайка, Україна розглядає можливість повернення візового режиму для канадців.Коментарі

Додати коментар


Mikola

Ага, розігналися ще з Канадою вільною торгівлею займатися. Хоч би щось зробили для модернізації промисловості про що комуняки вже не раз наголошували, ато 20 років все стоїть на рівному місці тільки гроші викачуються.

ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2020, 20:38

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.