Інфляція в єврозоні стала мінімальною з 2010 року

Інфляція в єврозоні у вересні зросла на 1,1% порівняно з минулим роком і стала мінімальною з лютого 2010 року.

Про це пишуть "Вєсті".

Незважаючи на це, дані виявилися навіть вище прогнозу експертів, що чекали 1,2%. Цільовим показником інфляції ЄЦБ є відмітка в 2%, однак споживчі ціни зростають повільніше вже протягом восьми місяців поспіль.

Стрижневий індекс споживчих цін, що не включає в себе ціни на продукти харчування, енергоносії та алкоголь, за звітний період становив лише 1%.

Якщо розглядати ці компоненти окремо, то продукти харчування та алкоголь подорожчали на 2,6%, а енергоносії подешевшали на 0,9%. Таким чином, ЄЦБ, який фіксує відновлення економіки єврозони, але відзначає її вразливість, може вжити додаткових заходів, якщо вважатиме це за необхідне.

Своє рішення на цей рахунок регулятор представить вже на цьому тижні в середу. Деякі експерти вважають, що глава ЄЦБ Маріо Драгі повинен піти на зниження облікової ставки на 0,5%, інші вважають, що необхідно знизити депозитну ставку.

Як повідомлялось, базова інфляція (Базовий індекс споживчих цін, БІСЦ) в Україні в липні 2013 року порівняно з червнем 2013 становила 0% (БІСЦ - 100%).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 12:36

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.