Недостатній обсяг кредитування залишається серйозним ризиком для Іспанії - ЄЦБ

Згідно опублікованого сьогодні четвертого спільного аналізу програми допомоги банківському сектору Іспанії, Єврокомісія та Європейський центральний банк занепокоєні недостатнім обсягом кредитування іспанських банків.

Про це повідомляє ІТАР-ТАСС.

Згідно з результатами аналізу "доступ іспанських банків до позикового капіталу поступово поліпшується", однак обсяг кредитування банків залишається недостатнім, що продовжує представляти ризик для фінансової системи країни.

Другою системною проблемою залишається важка економічна ситуація в Іспанії, що супроводжується рецесією і рекордною в зоні євро безробіттям.

У доповіді також наголошується, що зусилля зі скорочення державної заборгованості, у свою чергу, спричиняють "серйозний тиск на банківський сектор".

Іспанія торік надала своїм найбільш слабким банкам сумарну допомогу в рефінансуванні в 41 мільярд євро в рамках узгодженої з Єврогрупою програмою фінансової допомоги банкам, обсяг якої може досягти 100 мільярдів євро.

На відміну від програм допомоги Греції, Ірландії, Португалії чи Кіпру, ці кошти спрямовано безпосередньо на реструктуризацію банків і їх виділення не супроводжується макроекономічними вимогами.

Як повідомлялось, статистика іспанського бюджету свідчить про те, що державний борг Іспанії в 2014 році досягне 99,8 відсотка від розміру ВВП.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 лютого 2021, 11:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.