Через заблоковані реєстри Мінюсту громадяни не зможуть укладати угоди

Вчора в Україні на невизначений термін була припинена робота державних реєстрів, які знаходяться у віданні ДП "Інформаційний центр Міністерства юстиції".

Як пише "Комерсант Україна", це позначиться на роботі банків і нотаріусів, які не зможуть оформляти угоди купівлі-продажу майна та видавати кредити.

Як зазначає видання, збій роботи системи в Мін'юсті пояснили "технічними проблемами". В той же час учасники ринку запевнили, що призупинення роботи реєстрів пов'язана зі зміною керівництва ДП.

Як відомо, у віданні ДП "Інформаційний центр Міністерства юстиції" перебувають 18 реєстрів, серед яких: єдині державні реєстри виконавчих проваджень, нормативно-правових актів, спадковий реєстр, держреєстри актів цивільного стану, прав на нерухоме майно, баз персональних даних, єдиний реєстр довіреностей та інші.

Призупинення роботи державних реєстрів вже вранці позначилася на роботі державних і комерційних організацій. Зокрема, була повністю зупинена робота нотаріусів, пише видання.

"Доступу до реєстрів не було весь день - а для кожної дії, наприклад, оформлення довіреності або права власності, потрібна перевірка", - сказала виданню приватний нотаріус Вікторія Дерев'янко, додавши, що таке сталось вперше.

Опитані виданням банкіри підтвердили наявність проблем з реєстрами і неможливість укладати угоди.

Видання наголошує, що поки робота реєстрів не буде розблокована, громадяни не матимуть можливості укладати будь-які угоди.

"У банків і у нотаріусів немає доступу до жодних даних реєстру, не можна проводити ніяких угод", - зазначив голова правління Астра Банку Михайло Власенко.

Він додав, що раніше реєстри "підвисали" іноді на кілька годин, але "якщо така ситуація триватиме і далі, то не можна буде укладати жодної угоди купівлі-продажу або реєстрації застав".

В Мінюсті з цього приводу зазначили, що "зараз фахівці Держінформюсту вживають заходів для невідкладного відновлення роботи єдиних і державних реєстрів".

Разом з тим, деякі нотаріуси на правах анонімності повідомили видання, що реєстри заблоковані через зміну керівництва держпідприємства.

"Там проходить перевірка і виїмка документів, крім того, співробітники протестують проти зміни директора підприємства", - пояснило джерело.

Видання додає, що дійсно за тиждень до збою системи в Інфоцентрі Мінюсту відбулася зміна керівництва. 24 вересня за даними сайту Мінюсту новим керівником держпідприємства став Леонід Богданов, який до свого призначення очолював ДП "Судовий інформаційний центр".Коментарі

Додати коментар


111

УВАГА !!! Луцький збанкрутілий "ЗАХІДІНКОМБАНК" вкрав Ваші депозити? Луцька прокуратура приймає заяви ошуканих вкладників щодо повернення депозитів. Не гайте часу. Просто так цей "банк"- банкрут гроші вкладникам не поверне. Львівська, Київська та Херсонські філії закрились.

ГОЛОВНЕ на 09 грудня 2021, 5:17

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.