У Нацбанку розповіли про інструменти "боротьби" із доларом

Національний банк удосконалює політику резервування в рамках курсу на дедоларизацію економіки.

Про це заявив член правління Нацбанку Олександр Дубихвіст у інтерв'ю "Реальній економіці".

"Мова йде про суму, яку банки повинні тримати на своїх рахунках для забезпечення платежів і ліквідності. Ця сума диференційована залежно від валюти. Так, якщо за гривневими вкладами норма резервування становить "нуль", то за валютними депозитами цей норматив послідовно підвищувався", - пояснив він.

Наприклад, з 1 жовтня норма резервування для довгострокових валютних вкладів зросла з 5 до 7 %, тому банкам все менш цікаво залучати валюту, адже обслуговування стає все дорожчим, додав Дубихвіст.

Чиновник Нацбанку нагадав, що крім резервування, тобто відрахування до Фонду гарантування вкладів фізосіб, в Україні діють норми закону про ФГВФО, які встановлюють більш високий відсоток відрахувань до Фонду з валютних депозитів.

"Крім цього, для банків, що більш активно залучають валютні депозити, розмір відрахувань до фонду вищий, ніж для тих, хто більше працює з гривнею. Не варто забувати, що ми рухаємося до збільшення частки безготівкових розрахунків, що також позитивно впливає на рівень де доларизації", - підкреслив він.

Як зауважив Дубихвіст, обмеження на розрахунок готівкою в розмірі 150 тисяч гривень, зменшить бажання населення обмінювати гривню на інвалюту.

"Нехай він (громадянин – ред.) навіть планує купити квартиру або автомобіль з рук, ціни на які в нашій країні номінуються у валюті. Але при проведенні операції на суму понад 150 тисяч гривень доведеться здавати валюту і купувати гривню…Чи є сенс втрачати на курсовій різниці? Адже вигідніше розмістити потрібну суму на гривневий депозит, а до моменту угоди зняти кошти, заробивши ще й на відсотках", - сказав чиновник.Коментарі

Додати коментар


ИЗЯ ЧЕРНОВИЦКИЙ

БЫЛ УЖЕ ТАКОЙ ТОЖЕ БОРОЛСЯ С МЕЛЬНЦАМИ. ГЛАВНОЕ ИЛЛЮЗИЯ БУРНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ

ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2020, 7:11

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.