"Газпром" повертає європейський ринок. Чи надовго?

Росія збільшила експорт газу у Європу на 25% у вересні, продовжуючи ралі, що підтримує настрої стосовно акцій "Газпрому".

Про це пише The Financial Times.

Хоч інвестори компанії і можуть розраховувати на більші дивіденди в цьому році на тлі зростання доходів від експорту, залишається ризик, що зростання європейського попиту на газ Росії буде недовгим.

Експорт газу з Росії виріс до 13,5 мільярда кубометрів у вересні або на 25%, повідомляє агентство "Рейтер" з посиланням на попередні дані "Газпром експорту" .

Протягом січня - вересня Росія експортувала в Європу, щоб 118,4 мільярда кубометрів газу, що на 15,5% вище рівня аналогічного періоду попереднього року.

Останні дані свідчать, що "Газпром" подолає тенденцію із зниження експорту, яка почалася в минулому році - і можливо навіть перевищить заплановані показники обсягів експорту у 152 мільярди кубометрів.

"Газпром" від звуження європейського ринку газу, адже постачання газу з інших ринків скоротилося або припинилося.

Виробники, які боролися за "Газпромом" за частку євроринку, перенаправили свої поставки у Азію, де попит на газ виріс в результаті аварії на АЕС Фукусіма в Японії.

Крім того, попит на газ із Росії збільшило падіння видобутку та експорту газу у Північній Африці,що пов'язано із політичними потрясіннями у регіоні.

Дані стосовно експорту збільшили цікавість інвесторів до акцій "Газпрому", які починають рости після падіння приблизно на 30 відсотків у першій половині року.

На думку аналітика Sberbank CIB Валерія Нестерова, європейський ринок повертається до ситуації 2006-08 років, коли газопостачання було обмеженим.

Як пише видання, європейським споживачам газу не варто турбуватися, що Росія буде не в змозі виконати свої експортні зобов'язання, адже зараз "Газпром" має надлишкові потужності.

По-перше, величезні нові родовища були введені в експлуатацію у в Західному Сибіру, а про внутрішній ринок РФ піклуються незалежні виробники газу.

Водночас попит на російську газ на ринках СНД різко скоротився, що пов'язано в основному із намаганнями України (найбільшого клієнтом "Газпрому" в регіоні), знайти альтернативні джерела поставок.

Видання відзначає, що "Газпром" продовжить зіштовхуватися з конкурентами. Не варто забувати про постачальників дешевого вугілля та підвищення доступності відновлюваних джерел енергії.

Аналітик з питань нафти і газу компанії Renaissance Capital Ільдар Давлетшин зауважує, що нинішнє збільшення обсягів експорту "Газпрому" значною мірою зумовлене разовими подіями і його слід розглядати як тимчасове явище.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 квітня 2020, 8:42

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.