Великобританія більше не лідер у споживанні газу

Великобританія втратила свою довготривалу позицію провідної країни-споживача газу в Європі, яка перейшла до Німеччини, і ця зміна може поставити під загрозу статус Об’єднаного Королівства як найбільшого хабу з торгівлі газом на континенті.

Про це пише "Українська енергетика".


Протягом двох останніх років попит на природний газ у Великобританії знизився на 22% через слабку економіку і зниження цін на імпортне вугілля, що зробило його більш вигідним паливом для виробництва електроенергії.


Попри те, що на попит в Німеччині також вплинуло дешеве вугілля, її економіці пощастило більше, ніж британській, оскільки вона була підтримана споживанням у промисловості.


Більшість даних говорить про те, що зміна відбулася між 2012 та 2013 роками, і за підсумками року Німеччина майже напевно обжене Великобританію в якості найбільшого споживача газу.


У першому півріччі споживання газу в Німеччині становило більше 50 мільярдів кубометрів, тоді як британський попит застиг на рівні близько 46 мільярдів кубометрів, відповідно до урядових даних.


"В середньостроковій перспективі, розрив між обома країнами буде в межах 5%. Ми не вважаємо, що Великобританія може знову споживати набагато більше за Німеччину", - заявив голова підрозділу з питань газових, вугільних та електроенергетичних ринків Міжнародного енергетичного агентства Ласло Варро.

Як повідомлялось, Росія збільшила експорт газу у Європу на 25% у вересні, продовжуючи ралі, що підтримує настрої стосовно акцій "Газпрому".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 06 червня 2020, 6:47

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.