Дані держреєстрів потрапили в руки рейдерів - заява Держінформюсту

Колектив Держінформюсту заявляє про рейдерське захоплення підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції, у віданні якого перебуває 18 реєстрів з даними про українців.

Про це йдеться у відкритому зверненні колективу підприємства, яке є в розпорядженні "Української правди".

"Від імені трудового колективу Держінформюсту офіційно повідомляю, що відбулася не просто хакерська атака, а рейдерське захоплення державних реєстрів - тобто, усієї конфіденційної інформації про громадян України, невідомими особами", - зазначив заступник директора підприємства Вадим Хоруженко.

Як зазначається, 23 вересня цього року був призначений новий керівник Держінформюсту Леонід Богданов.

"У перший же день роботи новий директор дав вказівку про копіювання всієї інформації баз даних, яке здійснювалося сторонніми людьми, що не є працівниками нашого підприємства", - наголошується у документі.

В заяві йдеться, що "під час копіювання інформації, ці приведені Богдановим Л.В. "хакери" зламали програмне забезпечення одного з серверів, чим і спричинили повну зупинку роботи усіх реєстрів".

"Хочемо зауважити, що зміни керівництва відбулася дивним чином, що нагадувало силовий захват (невідомі люди зі зброєю, агресивна поведінка по відношенню до працівників, блокування приміщень)", - зазначають працівники підприємства.

Вони припустили, що така поведінка пояснюється тим, що "у якості керівника служби безпеки Богданов привів на підприємство відомого рейдера, який спеціалізується на захопленні квартир громадян та злочинах у сфері нерухомості - Малєту Сергія Вікторовича".

"Щиро сподіваюся на те, що нас почують і керівництво держави прийме міри, щоб навести порядок і не допустити крадіжки даних з реєстрів",- зазначив заступник гендиректора.

Як уточнив Хоруженко у коментарі виданню, Держпідприємство є реєстратором 18 держреєстрів.

В першу чергу це реєстр прав власності на нерухомість, де реєструються права на об’єкти нерухомості громадян, юридичних осіб. Серед іншого тут міститься інформація про арешти, заборони тощо.

Також це реєстр виконавчих проваджень, реєстр про вчинені нотаріальні дії, реєстр шлюбів, народжень, смертей.

На питання, хто може стояти за таким захопленням, він повідомив, що підприємству з липня 2013 року не перераховуються кошти, передбачені на його фінансування.

"Ці кошти хтось, мабуть, захотів прибрати до своїх рук. В бюджеті кошти наявні для фінансування, але підприємству вони не перераховуються", - зазначив Хоруженко.

Вчора "Реальна економіка" повідомляла про проблеми з реєстрами.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 09 грудня 2021, 6:29

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.