Євросоюз може оштрафувати "Газпром" на 15 мільярдів – ЗМІ

У разі підтвердження фактів порушення правил конкуренції "Газпромом" на ринках Європи, російському газовому монополісту загрожує штраф у розмірі 15 мільярдів доларів.

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Як зазначає видання, Єврокомісія активізувала розслідування випадків порушення правил конкуренції "Газпромом" на ринках Східної Європи, розпочате ще у вересні минулого року.

Як відомо, йдеться про три ймовірні випадки порушення правил конкуренції "Газпромом" на ринку ЄС.

Зокрема, Євросоюз підозрює російський холдинг в обмеженні вільних поставок у країни ЄС, насамперед Центрально-Східної Європи, перешкоджанні диверсифікації поставок і встановлення несправедливо завищених цін з прив'язкою до нафтових.

За словами Єврокомісара з питань конкуренції Хоакіна Алмунії, розслідування стосується ринків таких країн, як Естонія, Латвія, Литва, Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина та Болгарія.

Раніше Єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттинґер висловив сподівання, що своє розслідування проти "Газпрому" Єврокомісія завершить навесні наступного року.

"Наші російські партнери повинні усвідомити і прийняти той факт, що в нас у Євросоюзі свої правила", - зауважив Еттинґер два тижні тому у Вільнюсі.

"Газпром" відкидає всі звинувачення і у відповідь закидає Єврокомісії, що такою перевіркою Брюссель хоче домогтися знижок на російський газ, додає видання.

Як повідомлялось, сьогодні Єврокомісар Алмунія заявив, що Єврокомісія в розслідуванні проти "Газпрому" перейшла до фази підготовки заяви про претензії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 06 липня 2020, 12:24

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.