Україна отримала асоціацію в Європейській організації ядерних досліджень

Сьогодні було підписано угоду про надання Україні статусу асоційованого члена в Європейській організації ядерних досліджень (ЦЕРН).

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації.

Від України угоду підписав віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко. За його словами, підписання Угоди надає українським науковцям додаткові можливості для фундаментальних досліджень, які будуть корисними українській економіці.

Окрім того, за словами Віце-прем’єр-міністра, асоційоване членство України в ЦЕРН дозволить перевести на новий якісний рівень підготовку та розширення наукових кадрів.

"Віце-прем'єр висловив переконання, що статус асоційованого члена дозволить українським науково-дослідницьким закладам і підприємствам брати участь у тендерах ЦЕРН та отримувати замовлення для різних проектів у сфері сучасної прикладної фізики", - йдеться в повідомленні.

В свою чергу голова Держінформнауки Володимир Семиноженко зазначив, що підписання угоди з ЦЕРН - це перший етап на шляху набуття Україною статусу асоційованого члена у Європейському Союзі.

Як зазначив Семиноженко, українські фізики добре відомі в ЦЕРН завдяки успішній участі у низці напрямків, а в останні роки - в рамках проекту Великого адронного коллайдера (ВАК).

Він додав, що зараз у ЦЕРНі працюють 47 українських науковців.

Як відомо, ЦЕРН (CERN - від фр. Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire - Європейська рада з ядерних досліджень) - міжнародний дослідницький центр європейської спільноти, найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій. Розташований на околиці Женеви, на кордоні Швейцарії та Франції.

Офіційним днем народження ЦЕРН вважається 29 вересня 1954 року, коли 12 країн ратифікували угоду про її заснування.

Співробітництво України та ЦЕРН здійснюється відповідно до положень угоди про подальший розвиток наукового і технічного співробітництва в галузі фізики високих енергій від 2 квітня 1993 року.

Великий адронний колайдер (ВАК) - найбільший у світі підземний круговий прискорювач елементарних часток, створений ЦЕРН. Він має форму великого кола радіусом 27 км.

Це лабораторія для вивчення взаємодії найменших частинок і процесів, які викликають ці взаємодії.

Запустили його у 2008 році, пропрацював кілька днів і зупинився. Далі працював із 2010 року по 2012 рік. Зараз ВАК модернізують і планують запустити вже у 2015 році.

У CERN за допомогою експериментів на Великому адронному колайдері виявлено бозон Хіггса - "частинку Бога".

Згідно із сучасною теорією елементарних частинок, саме завдяки цьому елементу вся матерія нашого Всесвіту набула певної маси, а, значить, і фізичного існування.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 липня 2020, 18:33

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.