Мінфін США: дефолт матиме катастрофічні наслідки для всього світу

Дефолт уряду США, який відбудеться, якщо не буде підвищений ліміт держборгу, може мати катастрофічні наслідки на наступні кілька десятиліть.

Так вважають в Міністерстві фінансів США, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Економічні наслідки дефолту будуть не просто глибокими, ці наслідки, включаючи підвищення процентних ставок, скорочення інвестицій, збільшення боргового навантаження, а також ослаблення зростання економіки, можуть розтягнутися на ціле покоління", - йдеться у звіті американського Мінфіну.

В Мінфіні вважають, що у випадку дефолту катастрофічних наслідків можна очікувати не тільки для фінансових ринків, а й для створення робочих місць, споживчої довіри і економічного зростання.

"Багато аналітиків впевнені, що це призведе до подій масштабу фінансової кризи кінця 2008 року або й гірше, і в результаті до рецесії, яка стане найгіршою з часів Великої Депресії", - йдеться в звіті Мінфіну.

Крім того, зазначається, що долар США знаходиться в центрі міжнародної фінансової системи, і що таким чином дефолт США стане "безпрецедентною і, можливо, катастрофічною подією".

"Кредитні ринки можуть виявитися замороженими, курс долара впаде, процентні ставки за держоблігаціями США злетять вгору", - пророкують в Мінфіні і додають, що "негативні ефекти цієї події позначаться на всьому світі і можуть викликати фінансову кризу і рецесію".

Однак, поки реакція фінансових ринків на призупинення роботи уряду США є стриманою. Так, фондовий індекс Standard & Poor's 500 на 17.00 по Києву у четвер становив 1678,61 пункту проти 1681,55 пункту на кінець торгів 30 вересня.

Як зазначається, зустріч американського президента Барака Обами з лідерами Конгресу не привела до яких-небудь домовленостей щодо шляхів подолання протистояння, яке вже призвело до припинення з 1 жовтня фінансування з бюджету уряду США.

Як відомо, після 17 жовтня США вичерпають ліміт держборгу, що становить в даний час 16,7 трильйона доларів, і не зможуть виконувати свої зобов'язання.

Білий дім вважає, що підвищення ліміту держборгу - це технічне питання, і Конгрес зобов'язаний прийняти відповідний законопроект без будь-яких додаткових умов.

Тим часом, республіканці розглядають це як можливість домогтися поступок від Білого дому.

1 жовтня в США почався новий фінансовий рік, однак розколотий між двома партіями Конгрес так і не зміг прийняти повномасштабний бюджет.

Спроба прийняти тимчасовий бюджет також поки провалилася.

У минулі періоди призупинення діяльності федерального уряду ніколи не тривало більше місяця.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 17:49

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.