Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Сельхозпроизводство в Украине в 2015г сократилось на 4,8% - Госстат
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Відтік капіталу з Росії досяг 48 мільярдів
Обама попередив бізнес про ризик дефолту країни
Посольство США в Україні частково призупинило свою роботу
Попри бюджетні проблеми фондові індекси США зросли
Дефолт уряду США, який відбудеться, якщо не буде підвищений ліміт держборгу, може мати катастрофічні наслідки на наступні кілька десятиліть.
Так вважають в Міністерстві фінансів США, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Економічні наслідки дефолту будуть не просто глибокими, ці наслідки, включаючи підвищення процентних ставок, скорочення інвестицій, збільшення боргового навантаження, а також ослаблення зростання економіки, можуть розтягнутися на ціле покоління", - йдеться у звіті американського Мінфіну.
В Мінфіні вважають, що у випадку дефолту катастрофічних наслідків можна очікувати не тільки для фінансових ринків, а й для створення робочих місць, споживчої довіри і економічного зростання.
"Багато аналітиків впевнені, що це призведе до подій масштабу фінансової кризи кінця 2008 року або й гірше, і в результаті до рецесії, яка стане найгіршою з часів Великої Депресії", - йдеться в звіті Мінфіну.
Крім того, зазначається, що долар США знаходиться в центрі міжнародної фінансової системи, і що таким чином дефолт США стане "безпрецедентною і, можливо, катастрофічною подією".
"Кредитні ринки можуть виявитися замороженими, курс долара впаде, процентні ставки за держоблігаціями США злетять вгору", - пророкують в Мінфіні і додають, що "негативні ефекти цієї події позначаться на всьому світі і можуть викликати фінансову кризу і рецесію".
Однак, поки реакція фінансових ринків на призупинення роботи уряду США є стриманою. Так, фондовий індекс Standard & Poor's 500 на 17.00 по Києву у четвер становив 1678,61 пункту проти 1681,55 пункту на кінець торгів 30 вересня.
Як зазначається, зустріч американського президента Барака Обами з лідерами Конгресу не привела до яких-небудь домовленостей щодо шляхів подолання протистояння, яке вже призвело до припинення з 1 жовтня фінансування з бюджету уряду США.
Як відомо, після 17 жовтня США вичерпають ліміт держборгу, що становить в даний час 16,7 трильйона доларів, і не зможуть виконувати свої зобов'язання.
Білий дім вважає, що підвищення ліміту держборгу - це технічне питання, і Конгрес зобов'язаний прийняти відповідний законопроект без будь-яких додаткових умов.
Тим часом, республіканці розглядають це як можливість домогтися поступок від Білого дому.
1 жовтня в США почався новий фінансовий рік, однак розколотий між двома партіями Конгрес так і не зміг прийняти повномасштабний бюджет.
Спроба прийняти тимчасовий бюджет також поки провалилася.
У минулі періоди призупинення діяльності федерального уряду ніколи не тривало більше місяця.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.